Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

Yandex'e Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Yandex'e Site Ekleme Nasıl Yapılır?Yandex, başta iki yazılımcı arkadaş tarafından geliştirilmiş bir arama motoru projesi. Daha çok üretildiği ülke olan Rusya'da faaliyet gösteriyor ancak 2011 yılından sonra Türkiye pazarına giriş yapmış. Ülkemizde görsel ve yazılı pek çok reklam kanalını kullanan Yandex pazar payını zaman geçtikçe genişletiyor. Google'ın tekelinden sıkılan ve alternatif arayan Türk kullanıcılar Yandex'i tercih etmekten geri durmuyor. En son istatistiklere bakıldığında pazar payının % 8-9 civarında olduğunu görülüyor. Bu durum televizyon, internet, forma ve diğer reklam tercihlerinin başarılı olduğunu gösteriyor.

Site sahipleri olarak ülkemize yatırım yapan bu şirketin arama sonuçlarının daha da iyileşmesini sağlamak, hem de kendi sitelerimize daha çok ziyaretçi çekmek için sitelerimizi Yandex'in veritabanına kolayca ekleyebiliyoruz. Yandex'e nasıl site eklenir dilerseniz hep birlikte görelim. Yeni açılmış sitelerin vakit kaybetmeden bu işlemleri yapmasını tavsiye ediyorum.

Yandex Site Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?


1. Öncelikle yandex webmaster kayıt adresine giderek kayıt olun.

yandex webmaster kayıt ol

2. Kayıt olduktan sonra https://webmaster.yandex.com.tr/site/?wizard=add.site adresine gidin. Burada okla gösterilen kısma uygun şekilde site adresinizi yazın ve "Site ekle" butonuna tıklayın.

yandex site adresi ekleme

3. Karşınıza doğrulama ekranı gelecek. Burada "meta etiket" bölümünü seçin ve işaretlemiş olduğum etiketi sitenizin <head> kodunun hemen altına yapıştırın ve temayı kaydedin.

yandex site doğrulama

5. Daha sonra tekrar yukarıdaki ekrana dönüp "Denetle" butonuna tıklayın. İşlemleri eksiksiz yerine getirdiyseniz sizi "Site başarıyla indekslenme sırasına eklendi" yazısı karşılayacaktır.

İyi bloglamalar.

1 yorum:

  1. Bu önemli paylaşım için cani gönülden teşekkür ederim hocam

    YanıtlaSil