Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

Twitter Bağlantılı Tweet Yazma

twitterTwitter son yıllarda haber almak ve görüş belirtmek için en çok tercih edilen sosyal medya sitesi. Anlık olarak tüm takip edilen kişilerin yazdığı iletilere yani twitlere ulaşabilmenizi sağlayan site, farklı kesimden pek çok uzman görüşü içinde barındırıyor.

Twitter bir iletide en fazla 140 karakter yazmanıza izin veriyor. Yani mesajınızı 140 karaktere sığdıracak kadar zeki olmanızı bekliyor. Çoğu durumda ise yazılacak twit 140 karakterden uzun oluyor. İnsanlar kopukluk yaşamamak adına twitlerinin başına sıraya göre numara koyabiliyorlar veya iletilerinin tamamını bir resim içerisinde yazıp twit atabiliyorlar.

Kullanıcıların bu konuda duydukları eksiklik farkedilmiş olacak ki geçtiğimiz yıl geliştiriciler tıpkı timeline (zaman tüneli) gibi twitleri alt alta sıralayarak yazma özelliğini getirdiler. Bu sayede konu itibariyle bağlantılı twitleriniz ana sayfada bir çubukla bağlanmış şekilde görünüyor ve okuyucuların okumaları kolaylaşıyor. Bu özelliğin bir diğer güzel yanı ise çok önceden yazdığınız bir twiti yeni yazacağınız twit ile bağlayabiliyor olmanız.

Twitter'da Bağlantılı Twit Nasıl Yazılır?


Birbiriyle bağlantılı tweetler atmak veya birine bu şekilde cevap vermek istiyorsanız; cevap yazmak istediğiniz twitin en solundaki yanıtla butonuna tıklayın, "x adlı kişiyi yanıtla" penceresinde @ işareti ile başlayan cevap verdiğiniz kişinin ismini tamamen silin ve yanıtınızı yazın.