Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

"Bu siteye ulaşılamıyor Bağlantı sıfırlandı." hatası nasıl çözülür?

Son yıllarda yasakların artması ve zararlı yazılımlarla boy ölçüşülememesi nedeniyle sıkça karşılaştığımız bir sorun var: "Bu siteye ulaşılamıyor Bağlantı sıfırlandı". Kullanıcıların başını çok ağrıtan ve Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera gibi çoğu tarayıcıda karşımıza çıkan bu sorunu çözmeye çalışacağız. Daha da ötesinde sorunun kaynağına inip çözüm yolları arayacağız.

Altyapı sağlayıcının veri aktaramaması, internet sitesinin kapalı olması, işletim sistemine zararlı yazılımlar bulaşmış olması, antivirüs ve güvenlik duvarı kısıtlamaları gibi pek çok nedenden kaynaklanan bu sorun internette gezinme zevkinizi çekilmez hale getirebilir. Önemli bir konuda araştırma yapıyorsanız ve alternatifi olmayan bir siteyi açmaya çalıştığınızda açılmıyorsa bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alabilir.

Hatanın Tam Metni ve Ekran Görüntüsü
Bu siteye ulaşılamıyor. Bağlantı sıfırlandı.

Aşağıdakileri deneyin:

 • Sayfayı yeniden yükleme
 • Bağlantınızı kontrol etme
 • Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme

ERR_CONNECTION_RESET

Bu sorunu nokta atışı yaparak çözmek genellikle mümkün olmadığından bildiğim ve araştırıp bulduğum tüm yöntemleri sizler için derledim. Umarım aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri işinize yarar ve sorununuz kısa sürede çözülür.

1) Dns Değiştirin


Henüz hiçbir dns değişikliği yapmadıysanız erişimi engellenmiş sitelere girerken bu hatayı almanız çok normal. Her siteye erişimi mümkün kılmasa da ülkemizde yasaklı pek çok site dns değişikliği yaparak ulaşabilirsiniz. Dns kullanımı hem internet hızınızı arttıracak hem de yasaklı sitelere erişmenizi sağlayacaktır. Dns adresinizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle hangi adresleri kullanmanız gerektiğine karar vermelisiniz. En çok tercih edilen güncel dns adreslerini aşağıda bulabilirsiniz..

Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.8.4
Open DNS: 208.67.220.220 – 208.67.222.222
Comodo: 8.26.56.26 – 8.20.247.20
Yandex: 77.88.8.8 – 77.88.8.1

Dns Nasıl Değiştirilir?: Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir > Aktif Bağlantı (Ethernet veya Wifi) > (sağ tık) Özellikler > İnternet Protokolü Sürüm 4 > Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan kısmına yukarıdaki adreslerden herhangi birini uygun şekilde yazın ve çıkarken ayarları doğrula tikini işaretleyip tamam butonuna basıp çıkın.

2) Modeminizi Resetleyin


Modeminizi resetlemeniz internet ayarlarınızı varsayılana döndüreceğinden sonradan sizin bilginiz dışında yapılmış bir değişiklik varsa bu sorunu çözecektir.

ADSL Modem Nasıl Resetlenir?: Tarayıcı adresinize modem markanızın ip adresini öğrenip giriş yapın. Örneğin benim modemim Airties ve ip adresim ise 192.168.2.1
Bu adresi tarayıcıya yazıp giriş yaptıktan sonra karşınıza şifre isteyen bir ekran gelecek. Herhangi bir şey yazmadan tamam deyip devam edin ve modem arayüzüne ulaşın. Sol menüde Araçlar sekmesine tıklayın ve yeniden başlat seçeneğini seçin. Bir süre bekledikten sonra internet bağlantınız kesilecek yaklaşık 1 dk sonra reset atılmış olacak.3) Zararlı Yazılımları Temizleyin


Kullandığımız programların crackleri, işletim sistemi açıkları, girilen sitelerdeki virüsler gibi nedenlerle sisteminize zararlı yazılımlar bulaşabilir. Bu zararlılar internetinizi kesmek bir yana tüm dosyalarınızı şifreyelebilir ve adında antivirüs geçen bir arama yapmanızı bile engelleyebilir. Bunlardan kurtulmak için bilgisayarınıza güvenli modda çalıştırıp Malwarebytes programıyla tarama yaptırın.

Eğer bu programla da çözüm bulamazsanız o zaman USB'den çalışan antivirüs yazılımlarını araştırabilirsiniz. Kaspersky Rescue Disk programıyla USB'den tarama yaptırarak zararlı yazılımları silme şansınız yüksek.

4) Antivirüs ve Güvenlik Duvarını Kapatın


Bazen kullandığınız antivirüs yazılımı veya güvenlik duvarınız bağlanmak istediğiniz internet sayfasını bloklayabilir. Bu durumda her iki güvenlik önlemini de devre dışı bırakarak siteye bağlanmaya çalışabilirsiniz. Tabii bu işlemi girmek istediğiniz sitenin güvenilir olduğundan eminseniz yapın.

Antivirüs Nasıl Devre Dışı Bırakılır? : Antivirüs veya Internet Security yazılımızın sağ alt köşedeki simgesine sağ tıklayın ve devre dışı bırakın. Örnek olarak Avast için aşağıdaki resme bakarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır?: Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Güvenlik Duvarı > (sol menüde) Gelişmiş Ayarlar > Windows Güvenlik Duvarı Özellikleri kısmına gelin. Buradaki "Etki Alanı Profili", "Özel Profil", "Ortak Profil" sekmeleri altındaki Güvenlik duvarı durumu'nu kapalı konuma getirin.

5) Proxy Ayarlarınızı Kontrol Edin


Bazı proxy sunucuları interneti tamamen kesebilir veya bazı sitelere erişimi kısıtlayabilir. Doğrudan bağlantı yerine ara sunucu kullandıklarından dolayı aksaklıklar yaşatabilir. Bu durumda yapmanız gereken proxy ayarlarını varsayılana döndürmek olmalıdır.

Windows Proxy Ayarları: Denetim Masası > Ağ ve İnternet > İnternet Seçenekleri > Bağlantılar > Yerel Ağ Ayarları sekmesini açın. Bu kısımda hiçbir seçeneğin işaretli olmadığından emin olun. Aynı ayarlara Google Chrome üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Proxy Ayarlarını Değiştir.Mozilla Firefox Proxy Ayarları: Seçenekler > Gelişmiş > Ağ > Ayarlar bölümünü açın ve Sistem vekil sunucu ayarlarını kullan seçeğinin işaretli olduğundan emin olun.

6) VPN Kullanın


Son dönemlerde yasakların artması sebebiyle engellenen site sayısı da aynı oranda artış gösterdi. Girmek istediğiniz sitenin aktif olduğundan ve internet ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından eminseniz VPN kullanmaya başlayabilirsiniz. VPN, sizi karşıdaki ağa bir çeşit şifreli bağlantıyla ulaştırmayı amaçlar. İnternet hızına bağlandığınız ülkenin sunucuna bağlı olarak yavaşlatabilir. En bilinen kullanışlı VPN programları Zenmate, TunnelBear, Hotspot Shield, Cyberghost ve Hideman olarak sıralanabilir. Bunlar arasından Zenmate, Google Chrome eklentisi olarak da çalışmaktadır.

Eğer eklenti veya program kullanmak istemiyorsanız Opera tarayıcına geçiş yapabilirsiniz. Opera'ya entegre edilmiş Turbo özelliği yasaklı sitelere erişiminizi kolaylaştıracaktır.

Diğer çözüm önerileri ve tavsiyeler


Günümüzde güvenlik programları zararlı yazılımlarla boy ölçüşemez hale geldi. Bu yüzden girdiğiniz web sitesinin tamamen güvenli olduğundan emin olmalısınız. Eğer daha garanti yollar arıyorsanız antivirüs programlarının tarayıcı uzantılarını kullanabilirsiniz.

Bir siteye girişte "Bu siteye ulaşılamıyor, Bağlantı sıfırlandı" hatası alıyorsanız öncelikle birkaç defa sayfayı yenileyin. Hiçbir şey yapmadan düzelme ihtimali de vardır. Biraz daha uğraşarak tarayıcınızın önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Arama kısmına Komut İstemi veya cmd yazarak bu uygulamayı yönetici olarak çalıştırın ve ardından aşağıda verdiğim komutları girip onaylayın. Bu komutlar dns önbelliğini ve ip adresinizi yenileyecektir.

netsh winsock reset catalog
ipconfig/flushdns


Güvenli gezintiler.

25 yorum:

 1. Eğer girdiğiniz sitenin url kısmında "https://" yoksa başına ekleyerek girmeyi deneyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adamsın adam. Teşekkür ederim. https://www.malayani.com

   Sil
 2. hacım denedim hepsini düzelmedi başka bi önerin var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir cihazla aynı internete bağlanıldığında sorun oluyor mu? Olmuyorsa cihazınıza format atın. Eğer genel bir sorunsa servis sağlayıcınızla görüşüp arıza kaydı bırakın.

   Sil
  2. bc vc yemi gircen sende

   Sil
  3. bc.vc sitesine gircen sende herhalde

   Sil
 3. bendede 4-5 gündür bu hata var bağlantı sıfırlandı. ne yaptıysam düzeltemedim yardımcı olabilirmisiniz acaba?

  YanıtlaSil
 4. aynı durum bende de var genel bir sorun diğer cihazlarda giremiyor servis sağlayıcısına ne diyeceğiz ki bu durumda?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Girdiğiniz site sağlayıcı tarafından yasaklanmış olabilir, bunu da mahkemeler yapar. Bu durumda yapılacak tek şey VPN kullanmaktır. Ama yasal bir siteyse ve illegal bir durum yoksa bunu bildirip düzeltmelerini isteyebilirsiniz. Tabii önce konuda yazan yöntemleri deneyin.

   Sil
  2. proxfree.com diye bir site var giremeyenler için.ama k adı ile girmiyor :S

   Sil
 5. Hem mobilde hem pc de giremiyorum ne yapmam gerek hiç biri olmadı ve mahkeme kararı ile ilgili değil bağlantı sıfırlandı diyor biraz denedikten sonra bütün yerlerde de bazen oluyor üstelik eskiden böyle bir sorun yoktu ne yapmalıyım açık söyler misiniz lütfen

  YanıtlaSil
 6. aynen bu sorun yeni çıktı

  YanıtlaSil
 7. hocam merhabalar aynı durum bende de var 4 tarayıcıda zenmate vpn kurdum Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor

  geo.zenmate.com geçersiz bir yanıt gönderdi.
  Windows Ağ Teşhislerini çalıştırmayı deneyin.
  ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

  bu hataları veriyor yardım

  YanıtlaSil
 8. Bende cepten giriyor. Bilgisayardan girmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bendede aynen oyle pc den face ve youtube ınstagram gıbı yerlere gırmıo

   Sil
  2. bendede aynen oyle pc den face ve youtube ınstagram gıbı yerlere gırmıo

   Sil
 9. Beyler Adult ve +18 sitelere erişim TR den kısıtlandığı için bununla karşılaşıyorsunuz :)

  YanıtlaSil
 10. BEYLER BENDE CEPTEN GİRİYO PCDEN GİRMİYO YARDIM EDİN LÜTFEN

  YanıtlaSil
 11. pardon teldende girmiyor

  YanıtlaSil
 12. vodafonede girebiyordum ttnete geçtim girmiyor

  YanıtlaSil
 13. 1 haftadır Bende de var- DSmart + Airties Modem, Win 8.1 TRK.
  N11.COM da sıkıntı yaratıyor
  Chrome ve baidou tarayıcıda oluyor
  int explorerda sorun yok
  cmd ve http püflerini denedim.
  https girince açılıyor ama her seferinde el ile girmek vakit kaybı

  YanıtlaSil
 14. modemi resetleyince düzeldi teşekkürler...

  YanıtlaSil