Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

İnstagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

İnstagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl İndirilir?Dünya çapında oldukça yaygın kullanımı olan ve geçtiğimiz sene Facebook tarafından satın alınan Instagram popüler bir fotoğraf paylaşım uygulaması. Fotoğraf paylaşımı dışında satış yapmak, görüş bildirmek, haber almak, sevdiği sanatçıyı takip etmek isteyen insanların da tercih ettiği bir sosyal medya sitesi. Resmi rakamlara göre Instagram’da her gün 95 milyon fotoğraf ve video paylaşımı yapılıyor. Günlük beğeni sayısı ise 4.2 milyar.

Instagram'da takip ettiğiniz hesapların paylaştığı fotoğrafları ise kaydetmeniz henüz mümkün değil. Site yalnızca fotoğrafı sitelere gömmenize izin veriyor, yani bilgisayarınıza indirmenizi engelliyor. Çeşitli programlar veya siteler aracılığıyla bu işlem yapılabiliyor ancak ben fazla güvenemediğimden ve işlemi gerçekleştirmek uzun sürdüğünden sizlere daha kolay bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bu yöntemle instagram sitesinden ayrılmadan çok kolay bir şekilde istediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Üstelik indireceğiniz fotoğrafların çözünürlükleri de bozulmayacak.

Anlatımda Google Chrome kullandım ancak Mozilla, Opera ve Yandex gibi tarayıcılarda da aynı adımlar geçerlidir.

Instagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Kaydedilir?


1. Öncelikle instagram hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yapın: https://www.instagram.com/

2. İndirmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın. Ana sayfadaysanız bunu resmi sağındaki ne kadar süre önce paylaşıldığını belirten tarihe tıklayarak yapabilirsiniz.

3. Fotoğrafın bulunduğu sayfaya geldikten sonra isterseniz farenizin sağ tuşuna tıklayarak isterseniz de klavyenizden CTRL+U kombinasyonuyla sayfa kaynağını görüntüleyin.

fotoğraf indirme

4. Açılan kaynak sayfasında CTRL+F komutu ile arama çubuğunu açın ve og:image yazarak aratın. Bulduğunuz meta kodun hemen yanındaki https ile başlayıp jpg ile biten linkin tamamını seçip kopyalayın.


5. Kopyaladığınız linki adres çubuğuna yapıştırın ve resmi tam boyutta görüntüleyin. Sağ tıklayarak "resmi farklı kaydet" deyin ve fotoğrafı bilgisayarınıza indirin. Tüm işlem bu kadar.

fotoğraf indirme

Önemli Not


Bazı fotoğrafların linkleri anlatımda olduğu gibi direk orjinal resmi çıkartmayabiliyor. Örneğin https://scontent-ams3-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/sh0.08/e35/p640x640/13696779_655605154594912_144041475_n.jpg linkindeki gibi p640x640 kısmı, resmin boyutunu ve çözünürlüğünü düşürüyor. Bu kısmı silip fotoğrafı yeniden açarak gerçek çözünürlüğünde görüntüleyebilirsiniz.

1 yorum: