Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

Dailymotion Para Kazanma Rehberi 2019

Dailymotion Para Kazanma Rehberi 2017Dailymotion'a video yükleyerek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? 2005 yılında kurulan ve uzun süredir ülkemizde de faaliyet gösteren Dailymotion, geçtiğimiz yıl para kazanma (partnerlik) sistemini aktifleştirdi. Bu sistemle özgün video içerik üreticileri videolarını Dailymotion'a yükleyerek reklam gösterimi ve izlenme sayısına göre para kazanabiliyorlar. Dilerseniz gelin hep Dailymotion'dan nasıl para kazanılır birlikte bunu nasıl yapabileceğimizi öğrenelim.

Dailymotion Para Kazanmaya Başlamak


Dailymotion'dan para kazanmak istiyorsanız benzersiz içerikler üretmelisiniz. Eğer özgün ve kaliteli video içerikler üretiyorsanız dailymotion'dan kolayca para kazanabilirsiniz. Yalnız spam v.b. yöntemler kullanarak para kazanmaya çalışırsanız Dailymotion'da ömrünüz uzun olmayacaktır. Bu nedenle ilgilendiğiniz konularla ilgili ilgi çekici video içerikler üretin ve Dailymotion'a yüklemeye başlayın!

Dailymotion Hesabı Oluştur


Her sitede olduğu gibi öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. dailymotion.com/signin adresine gidin ve "Bir hesap oluşturmak istiyorum" butonuna tıklayın, sizden istenen mail, şifre, kullanıcı adı gibi bilgileri girdikten sonra mail adresinize gelen onay mailini açın ve hesabınızı doğrulayın. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta hotmail, gmail gibi mail sistemlerinde onay sorunu oluyor. Bu mail uzantıları yerine yandex mail üzerinden bir hesap oluşturun ve dailymotion'a hesabınızda kullanın.

Dailymotion Para Kazanmayı Aktifleştir


Resimdeki gibi sağ üst köşede bulunan profil resminizin üzerine gelin ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin. Para Kazanmayı Aktifleştir butonuna tıklayın ve karşınıza gelen "Dailymotion Partner Şartları ve Koşulları"nı kabul edin. Dailymotion bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmemiş. İçerik üretebilen herkes dailymotion'dan para kazanabilir.

Dailymotion para kazanma nasıl aktifleştirilir
dailymotion nasıl para kazanılır, dailymotion para kazanma 2017, 

Dailymotion Videolarımdan Nasıl Para Kazanabilirim?


Diğer ortaklıkların aksine dailymotion 3 farklı yoldan para kazanmanızı sağlıyor. Bunlar; video oynatılırken, ortasında ve sonrasında görüntülenen reklamlardan elde edilen gelirler, ücretli içerikler ve websitelerine yerleştirilen (facebook gibi) videoların izlenmesinden kazanılan gelirlerdir. Video reklamları herkes için geçerlidir, video yüklemeye devam ettikçe para kazanmaya da devam edersiniz. Ücretli içeriklerse daha profesyoneller için. Örneğin Photoshop veya Yazılım dilleri konusunda uzmansanız ve videolarınızı pazarlamak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Son kazanç yöntemiyse Dailymotion'a yüklediğiniz videoları farklı platformlarda izleterek oluyor.

Dailymotion Site Ekleyerek Para Kazanma


Video sırasında görüntülenen reklamlardan kazanç sağlamaya ek olarak herkese açık web sitelerinde dailymotion videolarını yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için elbette size ait bir web siteniz olmalı. Olduğunu varsayarak anlatalım... Öncelikle https://www.dailymotion.com/settings/yoursites adresine gidin ve "Bir İnternet sitesi ekle" butonuna tıklayın, açılan sayfada web sitenizin linkini girin ve doğrulama yöntemini seçin. En kolay doğrulama yöntemi meta tag kullanmak olacaktır. Verilen meta tagi websitenizin <head>  kodundan hemen sonra ekleyin ve kaydedin. Daha sonra tekrar aynı sayfaya dönerek "Alan Adını Doğrula" butonuna tıklayın.

Doğrulama işlemi genellikle anında tamamlanıyor, fakat işlemin 24 saate kadar sürebileceği belirtilmiş. Bu yüzden alan adınınızı doğruladıktan sonra bir müddet bekleyin, sonuç alamazsanız işlemi tekrar edersiniz.

Dailymotion Kazandığım Parayı Nasıl Çekebilirim?


Dailymotion videolarından elde ettiğiniz gelirinizi Paypal hesabınıza veya direk banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Bunun için http://www.dailymotion.com/settings/bankinginfos (yeni hesap açanlar birkaç saat aktifleşmesini beklemeli) sayfasını açın ve bireysel seçeneğini işaretleyip istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girin. Ödeme yöntemini paypal hali hazırda yasaklı olduğu için direk banka hesabı olarak seçin ve devam edin.

Ad, soyad ve mail adresinizi girerek devam edin. Ad ve soyad girerken Türkçe karakter kullanmayın. İLERİ butonuna tıklayıp devam edin.

Dailymotion banka hesabı ekleme 1

İletişim Bilgileri kısmında ülke, şehir, posta kodu ve telefon numaralarını yine eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.

Dailymotion banka hesabı ekleme 2

Son adımda ise Dailymotion'dan kazandığınız parayı hangi banka hesabına aktarmak istiyorsanız onu seçin ve bilgilerinizi doldurun. Yine Türkçe karakter ve işaret kullanmayın. Bu adımda da sizden istenen bilgileri doğru ve eksiz bir şekilde girmelisiniz. Sonrasında alttaki tikleri onaylayıp Gönder butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Dailymotion banka hesabı ekleme 3

Bu adımdan sonra hesabınız PENDING yani onay bekleme durumuna gelecektir, bilgilerinizi doğru girdiyseniz bir süre sonra hesabınız kendiliğinden onaylanacaktır. Bu kısımda takıldığınız bir yer olursa yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.

Dailymotion Ne Kadar Kazandırıyor?


Herkesin merak ettiği ve sıklıkla sorduğu cevabı meçhul soru... Meçhul diyorum çünkü Dailymotion bu konuda net bir yanıt vermiyor. Net bir yanıtının olmaması her zaman olduğu gibi sizin çabanıza bağlı olması. İnternette Dailymotion'dan para kazanmak için uğraşanların çoğu spam ve dolandırıcılık yöntemleri kullanarak para kazanmaya çalışıyor... Emin olun sistem bunu anlayabilecek kadar akıllı. Yttodm gibi yöntemlerden uzak durun. İstikrarlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız daima özgün ve kaliteli içerikler üretme yolunu seçin. Bu şekilde ilerleyerek dailymotion'dan rahatça para kazanabilirsiniz.

Dailymotion'dan Para Kazanan Var Mı? Ödeme Kanıtı


Elbette, ülkemizde ve dünyada binlerce video içerik üreticisi Dailymotion'a yükledikleri özgün videolardan para kazanıyor. Dailymotion yıllardır aktif Fransa kökenli dev bir şirket, bu nedenle kazanç konusunda hiç endişeniz olmasın, talimatları doğru şekilde yerine getirdiğiniz takdirde kolayca para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki Dailymotion'a yüklediği videolardan para kazanmış bir üyenin aldığı ödeme miktarını görebilirsiniz.

dailymotion video yükleyerek para kazanma, ödeme kanıtı, dailymotion ödeme alma

Bol kazançlar!