Halo !!! Saya Kang Ismet, ini adalah blog tentang AMP HTML dan cara penerapannya

Dosya Yükleyerek Para Kazanmak | Güncel Upload Siteleri 2017

Dosya Yükleyerek Para Kazanma | En Çok Kazandıran Upload Siteleri 2017
Dosya yüklemek yani upload yapmak, internet üzerinde başka kişilere göndermek istediğiniz dosyayı aracı bir servise yükleyerek karşıya iletmenizdir. Bazı upload siteleri ise bu işi hem kendilerinin hem de uploaderlerin para kazanabileceği bir ek işe çevirmiş. Yani upload sitelerine üye olarak dosya yüklüyorsunuz ve dosyanız her indirildiğinde site size para ödüyor. Gelin birlikte upload yaparak para kazanmanın yollarına ve en çok para kazandıran upload sitelerine birlikte bakalım.

Dosya Upload Ederek İnternetten Para Kazanma


Dosya upload ederek para kazanma sitelerine üye olarak bilgisayarınızdaki dosyayı bu sitelere yükleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra elde ettiğiniz linkleri forumlarda, sosyal medya sitelerinde, bloglarda veya kendi internet sitenizde yayınlayın. İndirme linklerini olabildiğince fazla kişiye ulaştırarak indirme sayınızı arttırın. Upload işini düzenli şekilde yerine getirerek günde 40$'a kadar para kazanabilirsiniz. Bu da aylık 4200 TL eder. Tabii bu iş için iyi bir internet bağlantısına ve indirmeye değecek dosyalara ihtiyacınız var. İnternet tarifesi için yerel internet firmalarından özel teklif isteyebilirsiniz, yada bilinen İSS'lerin simetrik tarifelerinden kendinize uygun olanı seçin. İnsanların dosyalarınızı indirmeleri içinse internette en çok aranan müzik, film, kitap, oyun, program, apk gibi kategoriler tercih edebilirsiniz.

Bu tür değerli dosyaları edindikten sonra artık iş sizin maharetinize kalıyor. Bu dosyaları vereceğim tüm adreslere yüklemenizi tavsiye ederim. Çünkü kimin hangi sitede premium üye olduğunu bilemezsiniz, başta turbobit olmak üzere tüm sitelere dosyalarınız upload edin ve linklerini alternatif şeklinde sıralayarak herkesin ulaşabileceği sitelerde paylaşın.

İndirme Başına Para Veren Upload Siteleri


Bu konuda link kısaltma siteleri kadar fazla alternatif yok. Ancak var olanların size iyi paralar kazandıracağından eminim. İndirme sayısına göre kazandığınız paraların yanında premium satışlarından ve siteye getirdiğiniz referanslardan da para kazanabileceksiniz. Dilerseniz sitelere göz atalım.

Turbobit *


Yanına yıldız koydum çünkü yıllardır aktif bir site ve kimseyi mağdur etmiyor. Sayımlarında hile yok, emeğinizin hakkını veren bir site. Kendi sitesinde upload işlerini yürütebilirsiniz. Diğer tüm işleriniz için bünyesi altında olduğu CostAction.com sitesini ziyaret edin. 1000 indirme başına ortalama 8 dolar ödüyor. Bu rakam yüklediğiniz dosyanın büyüklüğüne göre artabiliyor. Yani bir video dosyasından kazandığınız parayla pdf dosyasından kazandığınız para aynı değil. Premium satışlardan verdiği komisyon %40. Referanslardan ise onlar kazandıkça %10 pay alıyorsunuz. Ayrıca referansınız olarak üye olan bir kişi başka birisini referans olarak siteye getirirse ondan da %2 pay alıyorsunuz. Turbobit hakkında merak ettiğiniz diğer tüm soruların yanıtını linkte bulabilirsiniz: http://costaction.com/user/tariffs?apptype=fd1

En çok kazandıran güvenilir upload siteleri 2017

Uploaded.net


Yine yıllardır bu işi yapan bir başka güvenilir upload sitesi. Uploaded Türkiye için 1000 başarılı indirme (yani indirme yarıda kesilirse sayılmıyor) için en fazla 4€ ödüyor. Dosya boyutu 3-100 mb arasındaysa rakam 1€'ya düşüyor. Siteye premium üye kazandırırsanız kazancın %60'ını size veriyor. Aynı kişiye ikinci kez premium satış yaparsanız bu sefer %50 veriyor. Siteye sizin referansınızla üye olan ücretsiz kullanıcıların kazancının %5'i size pay olarak ödeniyor. Hesap bakiyeniz 50€ olduğunda paranızı direk banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Referans linkinize ulaşmak ve diğer tüm detaylar için adresi ziyaret edin: http://uploaded.net/affiliate

Depositfiles


Bu site uzun süredir aktif ve Halileo denilen bir şirket tarafından yönetiliyor. Türkiye için 1000 indirme başına 4$ ödeme yapıyor. Dosya boyutuna göre bu kazanç artıp azabiliyor. Referanslarınızın kazançlarından %20 pay alıyorsunuz. Yani ortağınız 10 dolar kazanıyorsa size de 2 dolar veriyor. Siteye referansınızla kayıt olan herkesten bonus olarak 5$ kazanıyorsunuz. Ödeme alt limiti 40$, kazandığınız parayı Epayments ve Webmoney yoluyla çekebiliyorsunuz.

Filescdn


Limitsiz indirme ve yükleme yapan bir site. Kayıtsız kullanıcıların yüklediği dosyaları 1 hafta indirilmezse siliyor, ücretsiz ve premium üyelerin dosyaları sonsuza kadar saklanıyor. İlk ödemeyi 24 saat içinde, gelecek ödemeleri ise 1 hafta içinde yapıyor. Ödeme alt limiti 5$. 100 indirme başına Türkiye için 3$ ödüyor. Ödemenizi Paypal, Bitcoin, Webmoney, Payza, Perfect Money ve Amazon Hediye Kartı şeklinde alabiliyorsunuz. 50 MB ve üzeri tüm dosyaları aynı kabul ediyor, diğer sistemler gibi dosya boyutu büyüdükçe kazanç artmıyor. Adres: filescdn.com

Uploads.to


Uploads.to sitesinde Türkiye için 1000 indirme başına 5$ kazanabilirsiniz. Ödeme alt limiti 10$. Paypal, Bitcoin, Webmone, Payoneer, Skrill ve Payza hesabınızla paranızı çekebilirsiniz. Ödemeler 1 hafta içinde yapılıyor. Referanslarınızın kazancının %10'u size ödeniyor. Dosya boyutuna göre kazancınız değişiyor.

İndirme başına para ödeyen upload siteleri bu kadardı. Ancak upload yaparak para kazanmanın farklı yolları da var. Bu ek iş sayesinde evde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Dosya yükleyerek yani upload ederek nasıl para kazanılır

Upload İşi Yaparak Para Kazanma


Türkiye'de internet hızı malum, upload değerleri iyi internet sahibi olmak da bayağı pahalı. Bu nedenle film, dizi, oyun upload eden kişiler upload işlerini yapacak elemanlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu kişilerle temasa geçerek yada internet forumlarına ilan vererek upload işi alabilirsiniz. Peki ne kadar kazanırım? Kazancınız uploadı yaptıracak kişinin insafına bağlı olmakla birlikte ortalama 1GB = 3 TL fiyat biçiliyor. İnternette milyonlarca dosya ve upload işi yapan yüzlerce kişi olduğundan rekabet yüksek, bu nedenle fiyat düşebilir. Ancak internetin boş yere durmasındansa bu yöntemle aylık 200 liraya kadar para kazanabilirsiniz. Bu da internetinizin kendi kendini amorti etmesi demektir. Upload işi bulabilmek için r10, wmaracı, shiftdelete.net gibi forumlara üye olarak ilan verebilirsiniz.

Bir başka para kazanma yazısından görüşmek üzere, bol kazançlar!