Anasayfa / Yazılım / Adblock Engelleme Kodu | Adblock Uyarı Eklentisi Blogger

Adblock Engelleme Kodu | Adblock Uyarı Eklentisi Blogger

adblock engelleme yoluİnternet sitelerinin gelirlerini nereden kazandıklarını biliyor musunuz? Büyük oranda reklamlar. Eğer reklamlar olmasaydı web siteleri v.b girişimler ayakta kalamazdı. Çünkü insanlar web sitelerini kullanır ve çıkarlar, genellikle onları desteklemezler. Bu nedenle tek kazanç yöntemi reklam almaktır.

Adblock kullanmak ise tam anlamıyla katliam yaratmaktır. Çünkü adblock kullanılan sitelerde hiçbir reklam görüntülenmez – tıklanmaz ve site sahipleri beş kuruş para kazanamazlar. Para kazandırmayan sitelerin ömrü pek de uzun olmayacaktır. Sonuç olarak adblock kullanırsanız hem siz hem de site sahipleri kaybedecektir.

Adblock kullanmanın bir zararı da kendinizedir. Bu eklentiler tarayıcıların hızını azaltırlar. Adblock eklentisini kaldırmadan önce ve kaldırdıktan sonra tarayıcı performansınızda önemli ölçüde iyileşme görüntüleyebilirsiniz.

Bu yazıda web site sahiplerine adblock kullananları bilinçlendirmeye yarayacak bir kod ve eklenti vereceğim. Bu kodlar sayesinde sitenizi ziyaret edenlere adblock’u kullanmamalarını söyleyen bir mesaj ileteceksiniz.

İnternet sitelerinde dolaşırken gördüğünüz “Reklamı geçmek için lütfen adblock eklentisini kapatın ve sayfayı yenileyin!” tarzı bir eklenti. Siteye giren adblock kullanıcılarına eklentiyi devre dışı bırakana dek hiçbir şey yaptırmıyor. Adblock engellemek istiyorsanız iyi bir çözüm sunabilir.

Bu adblock engelleme kodunu kullanmak reklam gelirlerinizde ciddi artış yakalamanızı sağlayacaktır. Adblock kullananları tespit ederek önlerine kırmızı bir ekran açıp kapatmalarını söyleyen bu eklentiyle TBM’leriniz de artış gösterecektir.

Adblock Kaldırma Kodu / Eklentisi

 

[<script>(function(w,u){var d=w.document,z=typeof u;function g207(){function c(c,i){var e=d.createElement(‘i’),b=d.body,s=b.style,l=b.childNodes.length;if(typeof i!=z){e.setAttribute(‘id’,i);s.margin=s.padding=0;s.height=’100%’;l=Math.floor(Math.random()*l)+1}e.innerHTML=c;b.insertBefore(e,b.childNodes[l-1])}function g(i,t){return !t?d.getElementById(i):d.getElementsByTagName(t)};function f(v){if(!g(‘g207’)){c(‘<div class=”inforblock”>
<p>
Olamaz!
Adblock kullandığını tespit ettik 🙁
Para kazanmam ve hizmetlerimi geliştirmem için lütfen kapatır mısın?</div>
‘,’g207’)}};(function(){var a=[‘Adrectangle’,’PageLeaderAd’,’ad-column’,’advertising2′,’divAdBox’,’mochila-column-right-ad-300×250-1′,’searchAdSenseBox’,’ad’,’ads’,’adsense’],l=a.length,i,s=”,e;for(i=0;i<l;i++){if(!g(a[i])){s+='<a id=”‘+a[i]+'”></a>’}}c(s);l=a.length;for(i=0;i<l;i++){e=g(a[i]);if(e.offsetParent==null||(w.getComputedStyle?d.defaultView.getComputedStyle(e,null).getPropertyValue(‘display’):e.currentStyle.display)==’none’){return f(‘#’+a[i])}}}());(function(){var t=g(0,’img’),a=[‘/adaffiliate_’,’/adops/ad’,’/adsales/ad’,’/adsby.’,’/adtest.’,’/ajax/ads/ad’,’/controller/ads/ad’,’/pageads/ad’,’/weather/ads/ad’,’-728×90-‘],i;if(typeof t[0]!=z&&typeof t[0].src!=z){i=new Image();i.onload=function(){this.onload=z;this.onerror=function(){f(this.src)};this.src=t[0].src+’#’+a.join(”)};i.src=t[0].src}}());(function(){var o={‘http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js’:’google_ad_client’,’http://js.adscale.de/getads.js’:’adscale_slot_id’,’http://get.mirando.de/mirando.js’:’adPlaceId’},S=g(0,’script’),l=S.length-1,n,r,i,v,s;d.write=null;for(i=l;i>=0;–i){s=S[i];if(typeof o[s.src]!=z){n=d.createElement(‘script’);n.type=’text/javascript’;n.src=s.src;v=o[s.src];w[v]=u;r=S[0];n.onload=n.onreadystatechange=function(){if(typeof w[v]==z&&(!this.readyState||this.readyState===”loaded”||this.readyState===”complete”)){n.onload=n.onreadystatechange=null;r.parentNode.removeChild(n);w[v]=null}};r.parentNode.insertBefore(n,r);setTimeout(function(){if(w[v]!==null){f(n.src)}},2000);break}}}())}if(d.addEventListener){w.addEventListener(‘load’,g207,false)}else{w.attachEvent(‘onload’,g207)}})(window);</script>

<style type=”text/css”>
/* Estilos CSS del desactivador Ad Block */
#g207{
position:fixed !important;
position:absolute; /* Tipo de posición */
top:0;
top:expression((t=document.documentElement.scrollTop?document.documentElement.scrollTop:document.body.scrollTop)+”px”);
left:0;
width:100%; /* Ancho */
height:100%; /* Alto */
background:rgba(0,0,0,0.89) right center !important; /* Imagen del fondo */
filter:alpha(opacity=90); /* Filtro de la opacidad */
display:block;z-index:9999999;
}
#g207 p{
opacity:1; /* Opacidad */
filter:none;
text-align:center; /* Alineamiento del texto */
text-transform:normal; /* Transformación en mayúsculas */
}
#g207 p a,#g207 p i{
font-size:18px; /* Tamaño de la fuente */
}
#g207 ~ *{
display:none
}
.inforblock{
opacity:1; /* Opacidad */
text-align:center; /* Alineamiento del texto */
margin:5% auto; /* Margen del texto */
padding:1.4rem;
width:30%;
background: rgb(228, 32, 32);
color:#fff;border-radius: 10px;
font-size:1.4rem;
}
/* Fin de los estilos */
</style>]

Yukarıdaki kodları Blogger > Yerleşim > +Gadget Ekle > HTML/Javascript kopyalayıp yapıştırın. Başka hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan adblock eklentisi uyarı vermeye ve adblock kullanıcılarını engellemeye başlayacaktır.

Adblock tespit edip kaldırmaya yarayan bu eklentiyi kullanmaya başladıktan sonra sitenizin “Hemen çıkma oranlarını” takip edin. 1 aylık sürede bir düşüş görmezseniz kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak hemen çıkma oranları aniden düştüyse adblock engelleme kodunu sitenizden kaldırın.

Bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

2 yorumlar

  1. çalışmıor

  2. İşe yaramamış görünüyor
    AdBlock ile giriyorum sitenizde hiçbir engelleme yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir