Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Adsense Kazancı Nasıl Arttırılır?

Adsense Kazancı Nasıl Arttırılır?

Adsense Kazancı Nasıl Arttırılır? | Reklam Geliri Arttırma TeknikleriAdsense, Google tarafından yönetilen bir reklam servisi. Bu servis internette yayın yapan her türlü site veya kanala reklam verenlerin reklamlarını yayınlamaları karşılığında para öder. Ama bazen bu gelirlerin düştüğü gözlenir. Bu tür durumlarla nasıl başa çıkılır bundan bahsetmek istiyorum.

Adsense gelirleri nasıl arttırılır? Adsense kazancını arttırmanın garantili yolları nelerdir bunu konuşacağız. Sizlere bizzat denediğim ve sonuç aldığım yöntemleri göstereceğim. Günün sonunda adsense kazancınız artmış olacak ve emeğinizin karşılığını almış olacaksınız.

Adsense kazancının düşük olmasının temel nedenleri klasik reklam yerleşimi kullanılması, reklam yayınlamaya uygun olmayan temalar, site kategorisinin reklam verenlerinin cimri olması ve organik ziyaretçi sayısının düşük olmasından kaynaklıdır. Gelin bu problemleri nasıl halledeceğimizi görelim.

Uygun Yerleşimli Tema

Bu temalar piyasada HIGH CTR olarak kullanıma sunuluyor. Kimisi ücretli satılan bu temalar reklamlara tıklama oranlarının ciddi anlamda yükseldiği temalar. Peki bu temaları farklı kılan ne? Yani tema nasıl oluyor da adsense kazancınızı arttırabiliyor? Bunun nedeni reklamların temayla bütünleşmiş olması. Çoğu zaman reklam renkleriyle tema renkleri öyle bütünleşik duruyor ki reklam mı okuyorsunuz yoksa aradığınız şeyi mi ayırmak zorunda kalıyorsunuz. O temalardan biri olan Admania wordpress temasını inceleyebilirsiniz: https://themeforest.net/item/admania-best-ad-optimized-wordpress-theme-for-adsense-affiliate-enthusiasts/18194026

Site Kategorisi Kazancı Etkiler

Adsense kazancınız reklam verenlerin bütçesine göre değişir. Bu nedenle adsenseden para kazanmak istiyorsanız reklam veren bütçelerinin yüksek olduğu kategoriler seçmelisiniz. Bu kategorileri vermeden önce bir kıyaslama yapmak istiyorum. Örneğin kişisel bloglar, güncel bloglar gibi yada genel içerikli siteler gibi sitelerin adsense kazançlar düşük olacaktır. Bunun nedeni kazançlı kategorilerde içerik üretmemeleridir. Bu içerikler mutlaka insanlara faydalıdır fakat adsense kazancı arttırmak konusunda hiçbir getirileri yoktur. Kazançlı siteler diyorduk… Bunlar forex, borsa, ekonomi, sağlık içerikli sitelerdir. Daha da arttırılabilir. Genel içerikli bir sitedeki reklama tıklandığında gelir kuruşken belirttiğim kategorideki sitelerde bu oran 2-3 TL olabilir. Bu kategorilerden birinde yayın yapan sitenin adsense kazancı yüksek olacaktır. Adsense geliri arttırma yollarını arıyorsanız içeriğinizi doğru seçmelisiniz.

adsense gelir arttırma
Adsense gelir arttırma

 

Adsense Reklamları Nerede Olmalı

Reklam yerleşimine uygun bir tema buldunuz diyelim ama bu temada adsense reklamlarının nerede yayınlanacağı da önemlidir. Çünkü reklamları göstermek değil tıklatmak zorundasınız. Bunun için içerikle en uyumlu şekilde reklam yayınlamak önemli. Peki adsense reklamları nereye eklenmelidir? Kullanıcılar en çok neredeki reklamlara tıklar? Header, başlığın altı – üstü yada sidebar değil. Buralarda reklam yayınlıyorsanız zaten bu yazıyı okuyor olmanız çok normal. Çünkü kullanıcılar en çok ilk paragraftan sonra ve yazı ortasındaki reklamlara tıklıyor. Buralara mutlaka tüm yazı alanını kaplayan metin veya görüntülü reklamlar ekleyin. Tabii bu alanlar dışındaki yerlere de reklam koymak gelirinizi arttırabilir. Mutlaka yazı içi reklamlar tıklanıyor diye bir kaide yok. Sidebarda sayfayla kayan bir banner reklam ve yazı sonundaki reklamlar da kullanıcıların dikkatini çekecektir.

Organik Trafiğinizi Arttırın

Adsense kazancını arttırmanın diğer bir yolu organik trafiği arttırmaktır. Organik trafikten kastım sizi arama motorları üzerinden aratıp bulan yani konuyu merak eden kullanıcıların sayısıdır. Bu kullanıcılar sosyal medya sitelerinden yada başka sitelerden sizin sitenize ulaşanlara göre daha niteliklidir. Çünkü direk konuyla alakalıdırlar ve reklamlara tıklamaya daha meyillidirler. Hal böyle olunca ne kadar çok arama motoru trafiği o kadar çok adsense geliri demek oluyor. Organik trafiğinizi arttırmak için benzersiz ve etkili yazılar yazabilirsiniz. Uzun vadede daha çok kazanmak isterseniz bir SEO Ajansı’yla görüşmeyi de düşünebilirsiniz.

Bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir