Anasayfa / Adsense / Adsense Site Silme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Adsense Site Silme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

adsense site silme kaldırmaWeb Adsense kullanıcıları bir hesapla yüzlerce sitede reklam yayınlayabilirler. Bu, bir panelden tüm siteleri yönetebilmeyi, rapor almayı ve tek hesaptan kazanç hesaplamayı sağlar. Her site için ayrı adsense almak yerine tek bir adsense hesabına tüm siteleri eklemek daha doğru ve pratiktir. Yalnız panele eklenen sitelerden bazılarını artık kullanmıyorsanız, sattıysanız yada başka işlemden dolayı silmeniz gerekebilir.

Eski adsense panelinde bu mümkündü, yani reklam eklediğiniz bir siteyi daha sonra istediğiniz gibi silebiliyordunuz. Ancak birkaç yıldır kullanımda olan yeni adsense tasarımıyla birlikte bu özellik kaldırıldı. Yani artık Sitelerim bölümüne eklediğiniz bir adresi silmeniz mümkün değil.

Adsense nedendir bilinmez bu özelliği kaldırma ihtiyacı hissetmiş, Sitelerim’e eklenen adresler sonsuza kadar orada kalıyor. Hesap silinip kapatılmadığı sürece eklediğiniz adresleri orada görüntülemek zorundasınız.

Site silme / kaldırma fonksiyonu yerine Doğrulama işlevi eklenmiş. Bu özellik artık adsense reklamı yayınlamadığınız sitenin doğrulamasını kaldırmanıza yarıyor. Siteyi silmek yerine bu işlemi uygulayabilirsiniz. Her iki şekilde de seçtiğiniz sitede adsense reklamı çıkmayacaktır.

  • Bir sitenin doğrulamasını kaldırmak (silmek) içinAdsense panelini açın.
  • Sol menüden Ayarlar > Sitelerim’i seçin.
  • Burada reklamlarınızın yayınlandığı siteleri göreceksiniz.
  • Doğrulamasını kaldırmak istediğiniz siteye tıklayın ve doğrulama butonunu pasif duruma getirin.

adsense site doğrulaması kaldırma
adsense site doğrulaması kaldırma

Pasif duruma gelen bir sitenin solundaki tik işaretinin yeşilden griye döner. Bir sitenin doğrulamasını kaldırdıktan sonra reklamlarınız o sitede görüntülenmeyecektir. Yalnız URL kanallarından site kaldırmanız hale mümkün. Reklamlarım > URL Kanalları > İşlemler > Kaldır diyerek kanal URL’sini silebilirsiniz.

Bol kazançlar!

1 yorum

  1. Çünkü "siteniz" Farklı bir adsense eklendiğinde "bu site farklı bir adsense bağlı" hatası vermekte.

    Yani çok yüklü miktarda kazanç sağladığınız sayfa ile Yeni adsenseleri 2-3 günde pinliyip satmanızın önüne geçmeye çalışmış. Mantıklı bir hareket.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir