Anasayfa / Adsense / Adsense Site Yetkilendirme Nasıl Yapılır?

Adsense Site Yetkilendirme Nasıl Yapılır?

adsense site yetkilendirmeAdsense reklamlarının başka sitede görüntülenmesi nasıl engellenir? Reklamlarım sadece kendi sitelerimde görüntülensin diyenler için çözüm önerisi.

Bildiğiniz gibi Adsense; Youtuber, Blogger v.b. birçok alanda yayın yapan içerik üreticilerinin yegane gelir kaynağı. Web Adsense’ye bir Google hesabıyla kayıt olup mevcut site veya kanalınızı doğruladıktan sonra reklam yayınlamaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yalnız adsense reklamlarının şöyle bir sıkıntısı var; sizin reklam kodlarınıza sahip birisi reklamlarınızı istediği yerde yayınlayabilir. Bu, ilk bakışta kazançlı görünecektir ancak bazı politika sorunlarıyla birlikte adsenseden kalıcı olarak yasaklanma riskini de içerir. Reklam kodlarını sayfa kaynağından ele geçirilebilir ve politika ihlali yapan bir sitede yayınlanarak hesabınızın kapatılması sağlanabilir.

Bu tür durumlar genellikle sitenizden bot ile konu çekenler tarafından bilinçsiz olarak yapılıyor. Geliştirilen bu yazı botu, yazı içine eklediğiniz adsense reklamını da çekerek o siteye ekliyor. Haliyle reklamlar orada da yayınlanmaya başlıyor. Bu durum adsense hesabınızın geleceği açısından risklidir.

Adsense reklamlarınızın sizin onayladığınız siteler dışındaki sitelerde yayınlanmasını engellemelisiniz. Bunun nasıl yapılacağını aşağıda anlattım…

Adsense Site Yetkilendirme Nasıl Yapılır?

Reklamlarınız yalnızca doğruladığınız yani kendinize ait sitelerde yayınlansın istiyorsanız site yetkilendirme yapmalısınız.

Adsense Paneli’ni açın ve sol menüden Ayarlar > Sitelerim’i seçin.
Sağ taraftaki üç nokta üst üste (daha fazla) işaretine tıklayın.

adsense daha fazla butonu
adsense daha fazla butonu

Site Yetkilendirme’yi seçin.

adsense site yetkilendirme
adsense site yetkilendirme

Reklam kodunuzu yalnızca doğrulanmış sitelerin kullanmasına izin verin” başlık pencerede “Reklam kodumun yalnızca doğrulanmış sitelerimde kullanılmasına izin ver” butonunu aktif duruma getirin ve kaydedin.

reklam kodu doğrulanmış sitede görüntülensin
reklam kodu doğrulanmış sitede görüntülensin

Artık reklamlarınız yalnızca sizin doğruladığınız sitelerde görünecektir.

Bol kazançlar!

1 yorum

  1. teşekkürler iyi çalışmalar 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir