Anasayfa / Oyun / Apex Legends Server Değiştirme Nasıl Yapılır?
apex legends server değiştirme

Apex Legends Server Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apex Legends server değiştirme, yada diğer adıyla server seçimi nasıl yapılır biliyor musunuz? Bu yazıyla çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Origin tarafından dağıtılan ve Respawn Entartainment tarafından geliştirilen oyun, EA serverlerinde oynanıyor ve bu serverlerin durumu şu an için pek iç açıcı değil. Eminim siz de özellikle oyunun başında yaşadığınız lag probleminden şikayetçisinizdir. Bazen karakter çok yavaş hareket eder, bazen kendiliğinden geri geri gider… Tüm bunların nedeni henüz sunucu özelliklerinin yoğunluğu kaldıramıyor olmasıdır. Böyle popüler bir oyunu milyonlarca insan oynuyor ve dünyanın her yerinden bağlanmaya çalışıyor. Belli bir limiti olan sunucular kapasiteyi aştıklarında böyle sıkıntılar ortaya çıkabiliyor.

Peki ne yapılması gerek? Bunun için en başta EA’nin server özelliklerini geliştirmesi gerek, tıpkı PUBG’nin yaptığı gibi… Hatırlarsanız o oyunda da başlarda sunucu sorunları yaşanmıştı ancak şu an hiçbir problem göze çarpmıyor… Bir de bize düşen görev var: En uygun sunucuyu seçmek. Ama bunu nasıl yapacağız, oyun ayalarında server(sunucu) seçimi özelliği yok dediğinizi duyar gibiyim. Gelin hep birlikte nasıl yapıldığını öğrenelim…

Apex Legends Server Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Oyunu başlatın ve sadece bekleyin. Tek yapmanız gereken sabırla beklemektir.  Ardından “Continue” yazan ekran gelecektir. Bu ekranda hiçbir şeye tıklamadan 1 dakika kadar bekleyin. Ardından klavyenizin “Esc” tuşuna basın ve çıkmadan, hiçbir şeye tıklamadan tekrar “Esc” tuşuna basın yani çıkış işlemini iptal edin.

Ekranınıza yeni bir seçenek gelecektir “Data Center“. İşte sunucu değiştirmeye yaraya özellik bu şekilde açılıyor. Aşağıda canlı olarak görebilirsiniz.

apex data center

Şimdi Data Center’a tıklayın ve karşınıza oyunun dünyanın çeşitli yerlerinde bulundurduğu sunucuların konumları gelecektir. Burada isimleri, ping ve packet loss değerlerini görebilirsiniz. Yapmanız gereken en az ping ve packet loss olan serveri seçmektir. Türk oyuncular için benim tavsiye ettiğim serverler Frankfurt ve Belgium serverleridir. En yakın ve ping seviyeleri düşük olanlar bunlardır. Örneği ben Almanya serverinde 76 pingle oynayabiliyorum ve benim için gayet yeterli bir seviye, lag olmadan oyunuma devam edebilirim. Yalnız günün belli saatlerinde bu değerler değişiyor, sizler oyuna her girdiğinizde kontrol ederek en iyisi hangisiyse onu seçebilirsiniz.

Donmasız, lagsız, takılmasız, akıcı bir oyun dileğiyle 🙂 Görüşmek üzere…

Birde Buna Bak

cs go en iyi crosshair ayarları hangisi komutlarla birlikte

CS:GO En İyi Crosshair Ayarları

CS:GO’da oyun içerisindeki skorunuzu etkileyen önemli detaylardan birisi Crosshair. Hangi oyuncunun crosshair’i daha iyi, dinamik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir