Anasayfa / Uncategorized / Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür?

bağlantınız gizli değilGoogle Chrome bazen karşınıza “Bağlantınız gizli değil” hatasıyla gelebilir. Bu soruna neden olan pek çok etken vardır. Bu yazıda sorunun kaynağına inerek çözmeye çalışacağız…

Tarayıcınızda gezinirken yada ilk açılışta “Bağlantınız gizli değil” uyarısıyla karşılaşırsınız. Bu uyarı mesajı internet sayfasının içeriğini görüntülemenizi engeller ve hiçbir sayfayı açtırmaz. Sorun çözülmeden internette dolaşmanız mümkün değildir. Aşağıda bu hatanın çözüm yollarını bulabilirsiniz.

Bir Süre Bekleyin

İşe yaramaz gibi gelebilir fakat bu hata genellikle geçicidir. O nedenle bir şeyleri değiştirmeye geçmeden önce birkaç dakika beklemelisiniz. Genellikle internetin kesilmesiyle karşınıza çıkar. Bir süre internetin gelmesini bekleyin yada modeminizi kapatıp ve 1-2 dakika sonra yeniden açın. Bilgisayarınızı da yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Beklemenize rağmen devam ediyorsa diğer çözümlere geçin.

Saati Güncelleyin

Windows saati güncel değilse Google Chrome interneti kullanmanızı engeller ve bağlantı hatası verir. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan saate tıklayarak tarih ve saat ayarlarını açın. Ayarlar sayfasında “Saat dilimini otomatik olarak ayarla” ve “Saati otomatik olarak ayarla” seçenekleri aktifleştirin. Artık saatinizi otomatik olarak internete göre ayarlanacaktır.

Girdiğiniz Site Güvenli mi?

Google Chrome güvenli olmayan siteleri işaretleyerek giriş yapmanızı engelliyor olabilir. Girdiğiniz site yasadışı veya devlet tarafından engellenmiş bir siteyse hatayı almanız normaldir. Eğer sitenin güvenilir olduğundan eminseniz yada her sayfada karşınıza aynı hata çıkıyorsa diğer çözümlere gözatın.

Bilgisayarınızı Taratın

İnternetteki güvenilir olmayan sitelerden yasadışı video ve programlar indiriyorsanız sisteminize zararlı yazılım bulaştırmış olabilirsiniz. Bu zararlı yazılımların bazıları internet bağlantınızı kesebilir. Malwarebytes programını indirip ve bilgisayarınızı güvenli modda açarak tarama yaptırın. Windows’u Güvenli Modda Başlatma ve Güvenli Moddan Çıkma

Bağlantınız gizli değil hatasının çözüm yolları genel olarak bu şekilde. Eğer sorununuz devam ediyorsa tarayıcınızı sıfırlamayı ve yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir