Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

blog yazarak para kazanmakBlog okuyor musunuz? Okuyorsanız eminim bu sitelerin ne kadar kazandıklarını merak etmişsinizdir. Ülkemizde çok ciddi paralar kazanan blog siteleri var. Tabii bu blogların çoğu başta para kazanma amaçlı açılmıyor. Bu sitelerde insanlar bilgi sahibi oldukları konularda görüşlerini yazıyor ve takip edilmeye başlanıyorlar. Yazılar beğenildikçe ve blog büyüdükçe haliyle reklam teklifleri de geliyor. Bu da blog yazarak internetten para kazanmayı mümkün hale getiriyor.

Peki biz internette blog yazarak nasıl para kazanabiliriz? Öncelikle blog açmak ve para kazanmak düşüncesindeyseniz para kazanma fikrini ikinci plana atmalısınız. Bunun nedeni para kazanma isteğinin kaliteyi düşürmesi. Öncelikle bloglarınızda kaliteli içerik üretmeli ve bunu insanlara sunabilmesiniz. Bu bloğu açarken blogger veya wordpress kullanabilirsiniz.

Blogda ne paylaşılacak? Bu sorunun yanıtı sizde. Yani okunmaya değer ne biliyorsunuz? Bunu yanıtladıktan sonra kendinize bir blog açıp yazmaya başlayabilirsiniz. Eğer hiçbir konu hakkında uzman değilseniz o halde ilgi duyduğunuz bir alana yönelebilirsiniz. Ekonomi, din, tarih, siyaset, askeri, sanat, sinema, dizi, içki, kişisel blog, arabalar, oyun, makyaj gibi yüzlerce konuda blog yazabilir ve para kazanabilirsiniz.

Blog yazmaya başlamadan önce belirlediğiniz kategoride başı çeken rakiplerin analizini yapın. Bu siteler / bloglar ne sıklıkla içerik üretiyor, içerikler gerçekten yeterli bilgi veriyor mu bakın. Bu bloglarda olmayanı vermek zorunda olduğunuz için nasıl fark yaratabileceğinizi düşünün. Bu kullandığınız yazı diliyle, tasarımınızla veya yazı başlıklarınızla olabilir. Akılda kalıcı, bilgilendirici bir blog oluşturmaya gayret edin.

Bloglardan para kazanmak zamanla mümkün olacak bir şey. Yani kendinizi hem bir alanda bilgileniyor hem de yatırım yapıyor gibi hissedin. Bu süreç eğer her şey yolunda giderse 6 ay gibi bir sürede meyve vermeye başlıyor. Bu süreçte olabildiğince çok kaliteli içerik üretmeye ve bunları twitter, facebook, instagram, pinterest, google+,reddit gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmaya gayret edin.

Blogunuzda çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Bunların başında adsense gelir. Adsense, Google’nin reklam hizmetidir ve size reklam yayınlamanız karşılığında aylık olarak ödeme yapar. Güzel bir reklam yerleşimiyle adsenseden iyi paralar kazabilirsiniz. Adsense’den kazanacağınız para içerik yaptığınız konuya göre değişir. Bunun yanında link satışları, banner reklamlar, tanıtım yazıları, affialite ortaklıklar ve sponsorluklar yoluyla blogunuzdan para kazanmanız mümkün.

Tecrübelerime dayanarak net olarak söyleyebilirim ki özgün, güncel, bilgilendirici makaleler kaleme alan bloglar bir şekilde para kazanıyor. Türkiye’de insanlar oldukça sabırsız… Bu nedenle çoğu blog birkaç ay içinde kendi haline bırakılıyor. Ancak sabırla yönetilen bloglar bu sitelerin arasından sıyrılıp bir adım öne çıkıyor. Bu bloglar reklam verenler tarafından da keşfedilerek reklam teklifleri yapılıyor. Sitenizin reklamını büyük forumlarda yaparak da tanınmasını ve keşfedilmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Siz de blog yazarak internetten para kazanabilirsiniz! Bu konuda sorularınız varsa iletişim sayfasından veya yorum yaparak bana iletebilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarını listelemeye devam edeceğim. Sitemizi takip ederek, yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ve yazılara yorum yaparak destek olabilirsiniz. Bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir