Anasayfa / Blogger / Blogger Adsense Reklamı Nasıl Eklenir?

Blogger Adsense Reklamı Nasıl Eklenir?

Blogger Adsense Reklamı Nasıl Eklenir?Blogger adsense reklamı yayınlamaya çok müsait bir platform. Uygun reklam yerleşimine sahip pek çok tema var. High CTR diye tabir edilen birçok adsense uyumlu tema bulunabiliyor. Peki blogger sitelere adsense reklamı nasıl eklenir? Blogger’da adsense reklamı yayınlamak için ne yapmak gerekir?

Blogger’da adsense reklamı yayınlamak iki şekilde olur. İlk yöntemde reklam kodlarını adsense panelinden alırsınız ve gadget olarak temanıza eklersiniz. Bu yöntem genelde header, sidebar, footer gibi alanlarda reklam yayınlamak için kullanılır.

Blogger Adsense Reklamı Ekleme: Gadget Olarak

 

  • Adsense hesabınıza giriş yapın ve sol menüden Reklamlarım > Reklam Birimleri kısmına gelin.
  • + Yeni Reklam Birimi butonuna tıklayın. Metin ve Görüntülü Reklamlar seçin.
  • Reklamın adını verdikten sonra reklam boyutunu seçin. Gösteriliyor yazısının karşısındaki menüyü açarak değişik boyuttaki reklam seçeneklerini görebilirsiniz. Yada kendinize uygun yeni bir tane belirleyebilirsiniz.
  • Daha sonra en alttaki mavi renkli Kaydet ve kodu al butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan adsense reklam kodlarını kopyalayın.
  • Blogger > (Sitenizi seçin) > Yerleşim > + Gadget Ekle > HTML/JavaScript seçin.
  • HTML/JavaScript’i Yapılandır sayfasında İçerik bölümüne adsense reklam kodları yapıştırın.
  • Eklediğiniz reklamlar birkaç dakika sonra görüntülenmeye başlayacaktır.

Blogger’da adsense reklamlarını siteye eklemenin iki farklı yöntemi var. Bunlardan ilki adsense kodlarını adsense panelinden almak ve gadget olarak siteye yerleştirmektir. Bundan yukarıda bahsettik. Bu yöntem hiçbir ek işlem gerektirmez. Sadece kodları kopyalar ve gadgete eklersiniz, hepsi bu. Diğer yöntem ise genelde tema içine yani yazı içine, yazı ortasına ve yazı sonuna adsense reklamı eklemek için kullanılır. Bu yazıda ilk yönteme değindim. Yazı içine adsense reklamı eklemek daha fazla teknik bilgi gerektirdiğinden ayrı bir yazıda geniş şekilde yer vermek istiyorum. Ona da şuradan ulaşabilirsiniz: Blogger Yazı İçine Adsense Reklamı Ekleme

Görüşmek üzere, bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Blogger Arkaplan Ekleme ve Değiştirme

Her site platformunda olduğu gibi Blogger’da da arkaplanı değiştirebilirsiniz. Site arkaplanınıza istediğiniz rengi ve resmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir