Anasayfa / Uncategorized / Blogger ile Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? | Blog Oluştur

Blogger ile Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? | Blog Oluştur

bloggerÜcretsiz blog nasıl açılır, blogger kullanarak blog oluşturma adımları…

Blogger, internette blog açıp blog yazmak isteyenler için ideal bir hizmet. Ücretsiz, kullanımı kolay ve neredeyse sınırsız!

İstediğiniz türden blog açıp kitle edinebilir ve düşüncelerinizi insanlarla paylaşabilir. Kişisel, teknoloji, siyaset, haber, makyaj, yemek, gezi vb. daha yüzlerce kategoride bloglar hali hazırda hizmet vermektedir. Sizde bu kervana katılmak ve bir değer yaratmak isterseniz Blogger’i kullanabilirsiniz.

Blogger ile ücretsiz bir blog açmak için google hesabına ihtiyacınız vardır. Google, bütün servislerini tek bir çatı altında topladığı için tek bir google hesabıyla işinizi halledebilirsiniz. Eğer bir google hesabı açmadıysanız google anasayfasına giderek bir tane edinin. Ardından Blogger.com adresine giderek işleme başlayın…

Blogger ile Ücretsiz Blog Açmak

Blogger adresine girişte sizi tam sayfa tanıtımlar karşılar. Ekranın ortasındaki “Bloğunuzu Oluşturun” butonuna tıklayın.

Bloğunuzu Oluşturun
Bloğunuzu Oluşturun

Google hesabınıza tekrar giriş yapmanız istenebilir, giriş yaparak devam edin.

Profilinizi Onaylayın sayfasında profil seçeneklerinden “Google+ Profili” seçerek “Bir Google+ Profili Oluşturun” butonuna tıklayın.

Bir Google+ Profili Oluşturun
Bir Google+ Profili Oluşturun

Şimdi, herkese açık Google+ profilinizi oluşturun” sayfasında İsim, Soyisim, Cinsiyet bilgilerinizi girip Profil Oluştur seçeneğine tıklayın.

profil oluştur
blogger bloğu için profil oluştur

Avatarınızı Özelleştirin sayfasında isterseniz bir profil resmi yükleyebilirsiniz. Yüklediyseniz Kaydet, daha sonra yükleyecekseniz Atla butonuna tıklayarak devam edin.

google+ profil resmi yükleyin
google+ profil resmi yükleyin

Profilinizi Onaylayın sayfasında sizden son bir kontrol yapmanız isteniyor. Yazılanları inceleyin ve Blogger’a Devam Et butonuna tıklayın.

blogger profil onaylama
blogger profil onaylama

Blogger profilinizi başarıyla oluşturdunuz. Şimdi bloğunuzu açabilirsiniz. Bunun için “Yeni Blog Oluştur” butonuna tıklayın.

Yeni Blog Oluştur
Yeni Blog Oluştur

Burada Blog Başlığı, Adres ve Tema seçimi yapabilirsiniz. Blog başlığı ve adresi gireceğiz içerik konusuyla alakalı olmalıdır. Tema için şu konuya gözatabilirsiniz: SEO Uyumlu Blogger Temaları

Blog Oluştur diyerek ilk bloğunuzu açın.

blog oluştur
blogger blog açmak – blog oluştur

Blogunuz içerik girmeye hazır. Sol menüde ismini görebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken istikrarlı bir şekilde içerik üretmektir.
Blog için gerekli ayarları şurada anlatmıştım, mutlaka inceleyin: Blogger Blog Ayarları

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. teşekkr ederim güzel bir blog açtım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir