Anasayfa / Oyun / CS:GO “Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantın yok” hatası nasıl çözülür?
eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok hatası nasıl çözülür

CS:GO “Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantın yok” hatası nasıl çözülür?

CS:GO oynayanlar bilirler, Valve’nin kendi sunucularına bağlanmak istediğinizde bazen “Eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok” hatası alırsınız. Bu hata genellikle oyun sırasında gelen başka bir bildirim sonucunda olur. Eğer önemli bir rekabetçi maçı sırasında bu hatayı aldıysanız canınız gerçekten çok sıkılacaktır. Rutin bir sorun olabilir veya aceminin biri hile yaptığınızı düşünüp sizi rapor etmiş olabilir. Aşağıdaki görselde detayları inceleyebilirsiniz.

Anlatacağım çözümler gerçekten hile kullanmadıysanız geçerli olacaktır. Hile kullandıysanız ve bu tespit edildiyse bir daha aynı hesapla eşleştirme sunucularına bağlanamazsınız.

Sunucu Bağlantı Hatası İçin Çözüm Önerileri

1) Steam’i kapatın ve yönetici olarak yeniden başlatın. Olmazsa sisteminizi yeniden başlatarak aynı işlemi tekrarlayın. Yönetici olarak başlatmakla sürekli uğraşmak istemiyorsanız Steam’in masaüstündeki ikonuna sağ tıklayın Özellikler > Uyumluluk > Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyip uygulayın ve tamam’a basıp çıkın.

2) Modeminizi arayüzüne girerek veya cihazınızın arkasındaki reset boşluğuna bir çubuk geçirip 5-10 saniye bekleterek yeniden başlatın.

3) Steam arayüzünde Kütüphane > Oyunlar > CS:GO > (sağ tık) Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula seçeneğine tıklayın ve biraz bekleyin. İşlem bittiğinde Steam’i yeniden başlatıp oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.

4) Steam arayüzünde Kütüphane > Oyunlar > CS:GO > (sağ tık) Özellikler > Genel > Başlatma Seçeneklerini Ayarla butonuna tıklayıp açılan menüye -console yazın.

5) Bilgisayar ikonuna sağ tık Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Gelişmiş > (performans kısmında) Ayarlar > Veri Yürütme Engellemesi > Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç seçeneğini seçip uygulayın.

6) Tüm bu yöntemler çözüm olmadıysa Valve size uygun bir server bulamıyor olabilir. Oyuna girin Seçenekler > Oyun Ayarları > Kabul Edilebilir En Yüksek Eşleştirme Ping’i değerini çok aşağıdaysa arttırın. Ortalama 90-110 ping ile bolca server bulabilirsiniz.

İyi oyunlar.

Birde Buna Bak

cs go en iyi crosshair ayarları hangisi komutlarla birlikte

CS:GO En İyi Crosshair Ayarları

CS:GO’da oyun içerisindeki skorunuzu etkileyen önemli detaylardan birisi Crosshair. Hangi oyuncunun crosshair’i daha iyi, dinamik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir