Anasayfa / Hesap Silme ve Kapatma / Discord Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Discord Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

discord hesap silme kapatmaDiscord, Skype ve Teamspeak’i yıllarca nasıl kullandığımıza şaşırtan, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü görüşme olanağı sağlayan ve tamamen ücretsiz sohbet programı. Skype ile sesin çok düşük kalitede iletilmesi, kullanışsız arayüzü, Teamspeak’in ücretli olması ve yine kullanışsız bir arayüze sahip olmasıyla Discord bu sektöre ilaç gibi gelmişti. Los Angeles merkezli uygulama şimdiden pek çok rakibini saf dışı bırakmayı başardı. Twitch yayıncılarının vazgeçilmezi haline gelen ve oyuncular arasında çok sevilen uygulama kısa süre önce 50 milyon dolar yatırım da aldı.

Tamamen ücretsiz sunulan ve kanallar aracılığıyla onlarca kişiyi bir araya getirebildiğiniz Discord, üyelik sistemiyle çalışıyor. Ana sayfaya giderek siteye üye oluyor ve doğrulama mailindeki adrese tıklayarak hesabınızı doğruluyorsunuz. Ardından discord uygulamasını ister masaüstünüze isterseniz de telefonunuza indirerek sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Daha önce Discord’un pek çok özelliğinden bahsetmiştik, şimdi ise discord hesabını silmek isteyenler için yardımcı bir kaynak oluşturacağız. Pek çok kişi arkadaş bulamadığı veya çok fazla zaman ayırdığı için discord hesabını kalıcı olarak kapatmak istiyor.

Öncelikle bilmelisiniz ki Discord hesabını geçici süreliğine kapatmak veya dondurmak diye bir şey yok. Hesabınız ya kalıcı olarak silinmeli yada sonsuza dek açık kalmalıdır. Eğer hesabınızı silmek istemiyorsanız Kullanıcı Ayarları’na giderek çıkış yapabilirsiniz.

Discord Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabızı silmek için discord uygulamasında sol alt köşede bulunan Kullanıcı Ayarları’na tıklayın.

discord hesap silme
discord hesap silme

Hesabım sayfasında “Düzenle“ye tıklayın.

discord hesap kapatma
discord hesap kapatma

Hesabı Sil butonuna tıklayın.

discord üyelik silme ve iptal etme
discord üyelik silme ve iptal etme

Hesabı Sil penceresinde şifrenizi yazarak işlemi tamamlayın.

Discord Hesap Silmekle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Hesabı sildikten sonra geri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hesap bilgilerinizle oturum açmak ve “Hesabı geri yükle” seçeneğine tıklamak.
  • Discord hesabı silmeye programlandıktan ne kadar süre sonra geri dönüşümsüz olarak silinir bu konu hakkında bilgi yok.
  • 2 adımlı doğrulama kullanıyorsanız silmeden önce doğrulama yapmanız gerekir.
  • Discord hesabı için anında silme yapılamaz, üyeliğiniz önce devre dışı bırakılır ve bir süre sonra veritabanından silinir.
  • Silme işlemine geçmeden önce sahip olduğunuz sunucu varsa silmeli yada sahipliğini devretmelisiniz, aksi takdirde üyeliğinizi silemezsiniz.
  • Sildiğiniz hesaba ait mail adresiyle yeniden üye olabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Skype Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Skype, yıllardır hayatımızda olan bir anlık sohbet programı. Yazılı, görüntülü, grup sohbeti gibi hizmetleri tamamen …

3 yorumlar

  1. sahipliği nasıl devredicez acaba

  2. ya benim hesabımı silmşler farketmedim yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyo mesajlarımı geri almak istiyorum.

  3. Hesabı silersem karşıdakinde mesaj geçmişim silinir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir