Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Upload Sitelerine Dosya Yükleyerek Para Kazanın

Upload Sitelerine Dosya Yükleyerek Para Kazanın

upload yaparak para kazanİnternet üzerinden arkadaşlarınızla dosya paylaşımı yapıyor musunuz? Müzik, program, fotoğraf gibi dosyaları göndermek için çeşitli bulut depolama sitelerini kullanabilirsiniz. Google Drive, Dropbox, OneDrive bunlardan en ünlüleridir. Bazı dosya yükleme siteleri ise bu işi para kazanabileceğiniz bir sisteme dönüştürerek ortaklık programlarını başlatmışlardır. Bu programlara dahil olarak dosyalarınız indirildiği sürece para kazanabilirsiniz.

Elinizde indirmeye değer bir dosya olduğunu düşünüyorsanız bunu çeşitli şekillerde kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunun yöntemlerinden ve 2018 yılının güncel upload sitelerinden bahsedelim…

Upload Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İndirme sitesi açmak bu işin en garantili yoludur. En somut örnek fullprogramlariindir sitesidir. Bu site dosyalarını yalnızca belirli sitelere yükler ve siz dosya indirdikçe para kazanır. Tabii bunun için güncel ve bol içerikli bir site kurmanız gerekir. Bu site reklam kazançları dışında yüklediği bazı upload sitelerinden her 1000 indirme başına belirli ücretler alır… Upload sitelerinin diğer kazancı premium satışlarıdır, bazı upload siteleri premium üyelik satar ve daha hızlı indirme imkanı sunar. Premium üyelerin dosyaları sunucularda kalıcı olarak tutulur ve indirme hızları yüksektir. İndirme siteleri, upload sitelerine kazandırdıkları her premium üye üzerinen komisyon alırlar. Upload sitelerinin reklam kazançlarından ise başka bir yazıda bahsedeceğiz.

Para Kazandıran Upload Siteleri

Turbobit.net, Uploaded.net, FilesCDN, Uploads.to ve Depositfiles para kazandıran sitelerin başında geliyor. Bu sitelerin her birinin 1000 indirme başına ödediği ücret farklı, her birinde premium üyelikler ve ortaklık programları bulunuyor. Bu sitelere normal ve premium üye getirdikçe gelir elde ediyorsunuz. Bazı upload siteleri indirmelerin başarıyla bitirilmesini şart koşuyor, sahte indirmelerin önüne geçmek için bir tür güvenlik önlemi sanıyorum. Ayrıca hitfile.net, dollarupload.com, sharecash.org, filefactory.com sitelerine de gözatın. Bu servislerden de upload yaparak para kazanabilirsiniz.

Upload Kazancınızı Arttırmanın Yolları

Bu işe başlayacaksanız bir indirme sitesi sahibi olmanız gerektiğini unutmayın… Bir indirme sitesi açtınız diyelim, bu sitedeki dosyalar indirildikçe para kazanırsınız. Fakat bu geliri arttırmanız da mümkün. Bunun için hatrı sayılır sosyal medya hesaplarında direk link paylaşımı şeklinde yada internet sitenizin paylaşımlarını yaparak linkleriniz daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Twitter profilleri, facebook sayfaları ve facebook grupları indirme yapacak kişilerle direk temas kurmanızı sağladığından gelirinizi arttıracaktır.

Sosyal medya dışında forumlarda da yazılarınızı, referans linklerinizi ve premium satış konularınızı açarak alıcılarla iletişim kurabilirsiniz. Shiftdelete.net, Donanımhaber, WMAracı, r10.net, Technopat.net siteleri bu iş için ideal sitelerdir. Çok fazla üyeleri bulunduğundan ve üyelerin tamamı teknolojiye meraklı olduğundan konularınıza rağbet edeceklerdir.

Upload İşi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde internet hızları ortada, çoğu kişi 1 mbps uplaod hızıyla günü kurtarmaya çalışıyor. Bu upload hızıyla bir oyunu internete yüklemek günler sürebilir, uplaod işinden de para kazanamazsınız. Ancak bunun da bir çözümü var: Sunucu satın almak! 10 GB boyutundaki bir dosyayı dakikalar içinde upload edebilmenize yarayan sunucularla upload yaparak para kazanabilirsiniz. İnternet hızınızın ne kadar olduğu önemli değil, yabancı bir hosting şirketinden sunucu satın alarak dosyalarınızı hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Sunucu satın almak istemezseniz bu işi sizin yerinize yapacak kişilerle de çalışabilirsiniz. r10.net ve WMAracı gibi forumlarda “Upload İşleri” başlığı altında çalışan bu kişiler küçük meblalar karşılığında dosyalarınızı sunuculara yüklüyor ve linkleri size gönderiyor.

Birde Buna Bak

Twitch Yayını Yaparak Para Kazanmak

Twitch para kazanmanın detayları, twitch izleyici arttırma ve daha birçok bilgi yazıda! Twitch, profesyonel oyuncuların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir