Anasayfa / Yazılım / Microsoft Edge Geçmişi Temizleme | Edge Geçmiş Nasıl Silinir?

Microsoft Edge Geçmişi Temizleme | Edge Geçmiş Nasıl Silinir?

Microsoft Edge çok hızlı bir tarayıcı. Windows 10 ile birlikte gömülü olarak gelen bu internet tarayıcısı hızıyla ön plana çıkıyor. Yakın zamanda eklenti desteğine de kavuşan Edge, dünyada çok fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Edge’nin diğer tüm tarayıcılar gibi Gözatma Geçmişi bölümü var. Burada girilen siteler ve bu sitelere ait veriler tutuluyor. Bu sayede Edge kullanarak hangi sitelere girdiğinizi görebilirsiniz. Gözatma geçmişindeki bu bilgileri silmenin yolları da var. Siz silmedikçe temizlenmeyen bu bilgileri arada sırada temizlemek tarayıcı performansını da olumlu etkileyecektir.

Microsoft Edge tarayıcısı henüz çok yeni olduğundan geçmiş nasıl temizlenir, edge tarayıcı geçmişi nasıl silinir bilmeyenler olabilir. Microsoft’un büyük vaatlerle piyasaya sunduğu en yeni tarayıcısı Microsoft Edge’de tarayıcı geçmişi nasıl silinir? Resimli anlatım.

Microsoft Edge Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Tarayıcı geçmişini temizlemek için klavyenizin CTRL+H komutuyla Geçmiş bölümüne ulaşın. Açılan pencerede “Tüm geçmişi temizle“yi seçin.

tüm geçmişi temizle

Gözatma verilerini temizle” sekmesinde Temizle diyerek geçmişi silebilirsiniz.

edge tarayıcı geçmişi sil

Buradadaki seçeneklerden herhangi birinin seçimini kaldırarak silinmemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle Parola’larınızı silmemeye dikkat edin. Silinen veriler geri getirilemez.

Daha fazla göster seçeneğini tıklayarak Konum İzinleri, Flash Player İzinleri gibi verileri silebilir ve detaylı geçmiş temizliği yapabilirsiniz.

Microsoft Edge ile işiniz bittiğinde seçtiğiniz bütün verileri otomatik temizlesin istiyorsanız “Tarayıcı her kapattığımda bunu temizle” özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede tarayıcı geçmişiniz otomatik olarak silinecektir.

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir