Anasayfa / Yazılım / En Hızlı ve Ücretsiz VPN [2019]

En Hızlı ve Ücretsiz VPN [2019]

protonvpnEngelli sitelerin artması ve internetteki gizliliğimizin giderek azalması bizi VPN kullanmaya zorladı. VPN bağlanmak istediğimiz sitelerin erişime açılmasını sağlar ve verilerimizi şifreleyerek kimsenin ele geçirmesine izin vermez. Ancak bazı VPN servisleri öyle yavaştır ki yapacağımız işi oldukça zorlaştırır. Bu VPN servisleri oldukça fazla olan talebi karşılayamaz yada uzak olmaları nedeniyle verimli çalışmazlar.

Ancak VPN servisleri içinde yeni bulduğum bir tane var: ProtonVPN! Bu VPN uygulamasının hikayesinden bahsedelim…

ProtonVPN CERN çalışanları tarafından geliştirilen, ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan bir VPN. Web’in 25. yıldönümü olan 2014’te çevrimiçi gizliliği korumak amacıyla kurulan ProtonMail’in yeni hizmeti.

ProtonVPN, web sitesinde belirtildiği üzere aktivistleri ve gazetecileri koruma ihtiyacından doğmuş. Bilim insanları, mühendisler ve web geliştiriciler tarafından internetin geleceği için oluşturulmuş. Çevrimiçi güvenlik ve gizliliği esas alana ProtonVPN, Android, iOS, Mac, Linux ve Windows platformlarına destek veriyor. Hem mobil hem de masaüstü cihazlarınızda kullanabildiğiniz VPN’nin en çok dikkatimi çeken yanı hızlı olması.

Bugüne kadar Android platformunda onlarca VPN denedim ancak hiçbiri ProtonVPN kadar hızlı değildi. Burada ise kotamı doldurduğum ve 5 mbps hıza sahip olduğumda şu sıralar interneti hiç yavaşlatmadan verimli bir şekilde kullanabildim. Programın bir diğer yararı ise tamamen reklamsız olması. Ne program arayüzünde ne de tarayıcınızla gezinirken herhangi bir reklamla karşılaşmıyorsunuz, bu da önemli bir detay.

CERNLİ bilim insanlarının geliştirdiği ProtonVPN üyelikle çalışıyor. Masaüstü veya mobil cihazınızdan giriş yaparak e-mail adresinizle kayıt oluyorsunuz. Daha sonra size mail yoluyla doğrulama gönderiliyor, doğrulamayı yapınca ücretsiz VPN kullanmaya başlayabilirsiniz. SMS doğrulama da var görünüyor ancak çalışmadığı belirtilmiş.

ProtonVPN’yi indirmek için üye olup hesabınıza giriş yaptıktan sonra şu adrese gidebilirsiniz: https://account.protonvpn.com/downloads Daha sonra size en uygun servere bağlanarak gizliliğin keyfini çıkarın!

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir