Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Evde Makale Yazarak Para Kazanmak | Ayda 2000 TL

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak | Ayda 2000 TL

makale yazarak para kazanmakEvinizde boş boş oturmaktan sıkıldınız mı? İnternette, oturduğunuz yerden gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsunuz? O halde tam size göre bir internet işi var! Evinizde sevdiğiniz konularda yazı yarak para kazanabilirsiniz.

Makale yazarlığı yapmak internetten para kazanmanın garantili yollarından biri. Oturduğunuz yerden yazdığınız metinleri dergilere, web sitelerine, youtube kanallarına satarak gelir elde edebilirsiniz. Yazdığınız makalenin kalitesi ve uzunluğuna göre fiyat belirleyerek ayda binlerce lira para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak internetten para kazanmak nasıl mümkün oluyor? Ödemeyi kim yapacak, oturduğum yerde yazdığım bu yazıları kimler alacak? Gelin bu soruları birlikte yanıtlayalım.

İnternette binlerce websitesi var. Bu websiteleri sürekli güncel içerik girerek rakiplerini saf dışı bırakmak zorundalar. Haber sitelerini ele alalım. Günlük belki de yüzlerce haber metni girmek zorundalar ki insanlar haberdar olsun ve kendileri de para kazansın öyle değil mi? Peki bu metinleri kim yazıyor biliyor musunuz? Editörler. Ekip halinde çalışan bu kişiler son haberleri en kısa sürede yetiştirip siteye gönderiyorlar ve para kazanıyorlar. Bu işin biraz daha profesyonel kısmı oluyor, ben işe yeni başlayacak olanlar için faydalı olacak öneriler vermeye çalışacağım.

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Evde boş boş oturuyorsanız makale yazma işi tam size göre. Günlük birkaç saatinizi ayırarak bilgili olduğunuz konularda makale yazıp satabilirsiniz. Kitap okuma alışkanlığınız olması bu noktada çok işinize yarayacaktır. Çünkü 500 kelimelik bir makaleyi bir oturuşta yazmak kolay değil. Konuyla ilgili bir şeyler üretmeniz gerekir. Daha sonra ihtiyacınız olan şey ise internet 🙂 Artık herkesin evinde var değil mi? O nedenle atlıyorum. Son olarak makaleleri yazacağımız bir bilgisayar lazım. Laptop olur, tablet olur, idare ederim derseniz cep telefonu bile olur. Artık makale yazmaya hazırsınız!

Kendinize sorun. “Ben ne hakkında bilgi sahibiyim?”, “Hangi konularda makale yazabilirim?”. İnanın konuyu daraltmanıza gerek yok. Ev temizliği hakkında bile yazı yazsanız olur. Yerler nasıl silinir, bulaşık nasıl yıkanır içerikleri bile okunuyor. Burada ev hanımları çok şanslı çünkü hem konuya hakimler hem de boş vakitleri çok. Günlük 2000 kelime yazan bir ev hanımı, 100 kelimeyi 1 liradan satışa çıkarsa ayda 600 TL eder ki 100 kelime için 1 tl taban fiyatıdır. Makale kalitesi arttıkça fiyat da artacaktır. Günlük yazacağınız kelime sayısıysa size bağlı. 7000 kelime yazan kişiler tanıyorum. 7000 kelime demek artık ek gelirden ziyade evi geçindirmeye giriyor. Yani yalnızca yazı yarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızdan uzak kalmadan, oturma odanızda para kazanın.

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Makale yazarak para kazandıran bazı siteler mevcut. Bu siteler sizden aldığı makaleleri alıcılara ulaştırmak için aracılık görevi görüyor. Tabii kendi payını da aldıktan sonra. Makalelerinizi bu sitelere teslim ediyorsunuz ve satılmasını bekliyorsunuz. Satıldıktan sonra aracı site kendi payını çıkarıp geri kalan parayı size ödüyor.

Bu sistemin iyi yanı daha çok müşteriye ulaşabiliyorsunuz. Oturduğunuz yerden müşteri bulmak bazen zor olabiliyor. Doğru müşteriyi bulmanızı sağlayabilirler. Kötü yanları ise kesinti yapmaları. Bu iş zaten küçük küçük paralar getirdiği için bir de bu kesintiler canınızı sıkabilir. Ama merak etmeyin size makaleleriniz satabileceğiniz çok güzel siteler önereceğim. Okumaya devam edin.

Makele Yazarlığını Kimler Yapabilir? Ne Kadar Kazandırır?

İsteyen hemen herkes makale yaz kazan işine girebilir. Yeter ki kalemi kuvvetli ve bilgili olsun. Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma işi herkese yöneliktir. Memur, öğrenci, ev hanımı hiç fark etmez. İhtiyacınız olanları önceki paragraflarda söyledim, eğer bunlara sahipseniz hemen makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyen azimli, sabırlı ve istikrarlı olan herkes bu işi yapabilir!

Makale yazma işinin kazandırdığı para yazarın gayretine ve kalitesine göre değişir. Makaleler genellikle 100 kelime baz alınarak fiyatlandırılır. 100 kelimenin değeri genellikle 2-5 TL arasında değişir. Günde 3000 kelime yazdığınızı ve makalelerinizi dip fiyattan yani 2 TL’den sattığınızı varsayalım. Bu da aylık 1800 TL net kazanç demek olur.

Makale Yazarak Para Kazanma 2018

İçinde bulunduğumuz sene itibariyle rakipleriniz her geçen gün artıyor. Makale yazma işi ponzi işler gibi ne idiğü belirsiz işlerden olmadığından para kazanmak isteyen insanlar bu sektöre akın ediyor. Çünkü iş nispeten kolay ve garantili.

Yapmanız gereken vakit kaybetmeden yetenekli olduğunuz alanları belirlemek ve kendinizi test etmek. Deneme amaçlı birkaç makale yazdıktan sonra söyleyeceğim forumlara üye olun ve profil oluşturun. Bunlar wmaraci.com ve r10.net siteleridir. Bu forumlar en çok makale alım satımının yapıldığı iki site. Diğer siteler ise herkesin bildiği bionluk, sadeceon ve uzmankirala siteleri. Burada da ilanlar açarak makale yazdığınızı belirtin ve müşterilerinizi bekleyin.

İnternetten makale yazarak para kazanmak isteyenler için bilgilendirici olmuştur umarım. Unutmayın bu sadece başlangıç, bu işte pek çok kolaylık ve zorlukla karşılaşacaksınız. Asla pes etmeyin… Bol kazançlar dilerim.

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir