Anasayfa / Uncategorized / Facebook Arkadaş Listesi Gizleme | Arkadaşlarınızı Saklayın

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme | Arkadaşlarınızı Saklayın

facebookFacebook arkadaş listesi gizlemek gizlilik ayarlarıyla mümkündür. Facebook arkadaş listesi nasıl gizlenir? Detaylı ve resimli anlatım yazımızda…

Facebook profil açtıktan sonra eğer ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmadıysanız paylaştığınız bütün gönderiler, fotoğraflarınız, videolarınız, arkadaş listeniz ve diğer tüm bilgiler yabancılara açık olacaktır.

Facebook’da gizlilik önemlidir. Özellikle arkadaş listeniz kesinlikle gizli kalmalıdır. Birçoğumuz arkadaş olarak eklediğimiz kişilerin başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Bu hem kendi gizliliğimiz hem de arkadaş listemizde bulunan kişilerin gizliliği için önemlidir.

Peki facebook arkadaş listesi nasıl gizlenir? Facebook’da arkadaşlarımı başkaları göremesin istiyorum, nasıl yapabilirim? Geçmişte bununla ilgili direk bir ayar olmadığından profili de gizlemek zorunda kalıyorduk ancak Facebook bu ihtiyaca kulak vererek yalnızca arkadaş listesini gizlemeye yarayan bir ayarı kullanıma sundu.

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

  • Facebook sitesini açın ve profil sayfanıza girin.
  • Ardından kapak fotoğrafınızın altında bulunan menüden “Arkadaşlar”ı seçin.
  • Sağ tarafta bulunan kalem işaretine tıklayıp Gizliliği Düzenle seçeneğine tıklayın.

facebook arkadaş listesi nasıl gizlenir
facebook arkadaş listesi nasıl gizlenir

  • Açılan pencerede arkadaş listeni kimler görebilir kısmındaki ayarı Herkese Açık, Arkadaşlar, Sadece Ben veya Özel olarak değiştirebilirsiniz.

facebook arkadaş listesini kapatma, arkadaşlarımı başkaları göremesin
facebook arkadaş listesini kapatma, arkadaşlarımı başkaları göremesin

Hatırlatma: Kendi zaman tünellerinde arkadaşlıklarını kimlerin görebileceğini arkadaşların kontrol eder. İnsanlar senin arkadaşlığını bir başkasının zaman tünelinde görebiliyorlarsa, bunu Haber Kaynağı ve arama gibi Facebook’taki diğer yerlerde de görebilirler. Bunu Sadece ben olarak ayarlarsan, arkadaş listenin tamamını zaman tünelinde sadece sen görebileceksin. Diğer kişiler sadece ortak arkadaşlarınızı görebilecek.

Arkadaşlarınızı yabancılara kapatmış oldunuz. Bundan sonra sizin onayınız olmadan hiç kimse arkadaş olarak eklediğiniz kişilere erişemeyecek. Facebook gizlilik konusunda ince ayarların bulunduğu bir sosyal medya sitesidir. Profilinizdeki bilgilerinizin başkaları tarafından bilinmesini istemiyorsanız facebook ayarlarınızı gözden geçirin.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir