Anasayfa / Uncategorized / Facebook Sayfasını Silmek, Kapatmak ve Yayından Kaldırmak

Facebook Sayfasını Silmek, Kapatmak ve Yayından Kaldırmak

facebookFacebook sayfası nasıl kapatılır, dondurulur, silinir ve yayından kaldırılır?

Bir facebook sayfanız var bu sayfadan sıkıldınız mı? Sayfanıza uygulayabileceğiniz farklı işlemler var. İsterseniz silip tek seferde kurtulabilir, yayından kaldırabilir yada geçici olarak kapatıp dondurabilirsiniz. Tüm bunların detaylarından bahsedeceğiz.

Facebook sayfasını kapatmak: Sayfanızı silmeden önce 14 gün boyunca kapatabilirsiniz. Bu süre boyunca sayfanız kimse tarafından erişilemez duruma gelecektir. Sayfayı yalnızca yöneticiler görebilir ve 14 günün sonunda sayfa komple silinir. Buna sayfayı dondurmak da diyebiliriz.

Facebook sayfasını silmek: Sayfayı kaldır bölümüne gidip sayfayı sil dedikten 14 gün sonra facebook sayfanız silinir. 14. günün sonunda sizden bir onay daha istenerek silmeyi onaylamanız istenir ve onay verirseniz sayfanız geri dönüşümsüz olarak silinir, silinen sayfa geri alınamaz.

Facebook sayfasını yayından kaldırmak: Yönetici olduğunuz sayfa sizi yormaya başladıysa işinize biraz ara vermek isteyebilirsiniz. Sayfanızı yayından kaldırarak hiç kimse tarafından görünmeyecek hale getirebilirsiniz. Yayından kaldırılan facebook sayfalarını sadece yöneticiler görebilir. Bunun belli bir süresi yoktur, sayfanız istediğiniz kadar yayın dışı kalabilir. Ara ara kaybolup geri gelen ünlü sayfalar bu yöntemi kullanmaktadır.

UYARI: Bir sayfayı ne şekilde olursa olsun kullanıcılardan gizlerseniz erişim oranlarınız düşecek ve sayfanız değer kaybedecektir. Aşağıda anlatılan yöntemleri sayfanızı silmek veya kapatmakta kararlıysanız uygulayın.

Facebook Sayfası Nasıl Silinir?

Facebook sayfanızı açın. Sağ üstteki Ayarlar’a tıklayın.

facebook sayfa ayarları
facebook sayfasını silmek için ayarlara girin

Açılan ayarlar sayfasında en alta inin ve Sayfayı Kaldır bölümündeki Sayfayı Sil seçeneğine tıklayın.

Sayfanı silmek, Sayfanı kimsenin göremeyecek ve bulamayacak olması anlamına gelir. Sil düğmesine tıkladıktan sonra fikrini değiştirmen halinde Sayfanı 14 gün içerisinde geri yükleyebilirsin. Bu süre sonunda Sayfanı kalıcı olarak silmek isteyip istemediğini onaylaman istenecektir. Bunun yerine yayından kaldırmayı seçersen, Sayfanı sadece yöneticiler görebilir.

facebook sayfasını kalıcı olarak sil
facebook sayfasını kalıcı olarak sil

Ardından açılan pencerede Sayfayı Sil butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

facebook sayfa silme işlemi nasıl yapılır
facebook sayfa silme işlemi nasıl yapılır

Sayfanızı başarıyla sildiniz. Yayından kaldırılan ve artık kimsenin görüntüleyemeyeceği sayfanız 14 gün sonunda kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Sayfası Yayından Nasıl Kaldırılır?

Yine facebook sayfanızı açın ve Ayarlar’a girin.

En üstteki Sayfanın Görünürlüğü’ne tıklayın.

facebook sayfanın görünürlüğü
facebook sayfanın görünürlüğü

Sayfa Yayından Kaldırıldı” seçeneğini seçin ve değişiklikleri kaydedin.

facebook sayfa yayından kaldırıldı
facebook sayfa yayından kaldırıldı

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. Bazen facebook sayfaları silerken sorun çıkabiliyor.Benim eskiden kalma sürüyle facebook sayfam var gereksiz bildirim gelip duruyordu.Burda yazanları uygulayarak kaldırdım artık kafam rahat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir