Anasayfa / Uncategorized / PUBG “Failed to initialize STEAM” Hatası Nasıl Çözülür?

PUBG “Failed to initialize STEAM” Hatası Nasıl Çözülür?

Failed to initialize STEAMPUBG oyuncularının başını ağrıtan sorunlar tükenmek bilmiyor… Şimdi de Steam’a bağlanmada sorun yaşıyoruz. Failed to initialize Steam uyarı mesajıyla karşımıza çıkan bu sorun nasıl çözülür…

PUBG henüz kararlı sürümünü yayınlamadı. Early Access denilen bu sürümde oyun beta aşamasında sayılıyor ve Steam’da erken erişimde olarak görülüyor. Early Access sürümü oyunun satın alınabildiği ve oyuncuların oyundaki hataları tespit ederek geri bildirimde bulunduğu bir sistem olarak kurgulanmış. Oyun firmaları bu sayede hem daha bitmemiş oyunun satışını yapıyor hem de hataları ücretsiz olarak oyunculara tespit ettiriyor. Bu sürümde karşımıza çıkan bir hata da “Failed to initialize Steam” hatası. Bu hatayı alan kullanıcılar oyunau başlatabiliyorlar ancak giriş ekranında bu mesajla karşılaştıklarından arkadaşlarıyla yada rastgele bir maça giremiyorlar.

Hata bize Steam’e bağlanılamadığını söylüyor. Normal şartlarda Steam’den aldığınız bir oyunun masaüstü kısayolunu oluşturursanız o simgeye tıklayıp oyuna girdiğinizde Steam de açılır ve hem oyunla hem de Steam arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz. Ancak burada bu işlem gerçekleşmiyor ve farklı bir yol deneyerek bu sorunu çözeceğiz.

Failed to initialize STEAM Hatası Nasıl Çözülür

Sorunun çözümü için hem Steam’i hem de oyunu göstereceğim klasörden yönetici olarak başlatmanız gerekiyor.

Steam’i yönetici olarak başlatmak için C:Program Files (x86)Steam klasörüne giderek “Steam” uygulamasına sağ tıklayıp Özellikler’i açın. Uyumluluk sekmesindeki “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyip Uygula butona tıklayın.

steam yönetici olarak çalıştır
steam yönetici olarak çalıştır

Ardından oyunu yönetici olarak başlatmanız gerekiyor. C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonPUBGTslGameBinariesWin64 klasörüne ulaşın. Buradaki TslGame uygulamasına sağ tıklayıp Özellikler’i açın. Uyumluluk sekmesindeki “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyip onaylayın.

pubg yönetici olarak çalıştır
Failed to initialize STEAM hatası

Çözüm Önerisi

PUBG yetkilileri oyundaki pek çok hatanın çözümü için oyunun masaüstü kısayolundan değil Steam kütüphanesinden başlatılmasını öneriyor. Bu şekilde başlatmak steam bağlantı hatasının da önüne geçiyor. Eğer oyunu kısayol simgesinden başlatıyorsanız derhal silin ve Steam yazılımından başlatın, kütüphaneden oyunu seçip çift tıklayın yada Oyna diyerek başlatın. Bu şekilde hata almadığınızı göreceksiniz.

Yeni geliştirmelerle birlikte bu tür can sıkıcı sorunların kökten çözülmesi dileğiyle… İyi oyunlar!

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

2 yorumlar

  1. dediğiniz şeyleri denedim olmadı ne yapmam lazım

  2. aha dedik yarra yedik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir