Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Film Sitesi Açarak Para Kazanmak | Ayda 5000+ TL

Film Sitesi Açarak Para Kazanmak | Ayda 5000+ TL

Film Sitesi Açarak Para KazanmakFilm sitesi açarak ayda 5000 TL kazanmak mümkün! Film siteleri çok iyi para kazandırabiliyor! Peki nasıl olacak? İnternette film sitesi açarak nasıl para kazanılır? Film sitesi sahipleri ne kadar kazanıyor? Tüm bu soruların yanıtını arayalım…

Başlığa bakarak yüksekten uçtuğumu düşünebilirsiniz. Ancak bu miktar az bile diyebilirim. Çünkü film sektörü ülkemizde çok aktif. Türk milleti film izlemeyi seviyor… Düzgün şekilde film yüklenen istikrarlı film siteleri oldukça iyi para kazanıyor. Para kazandıran siteler arasında belki de en iyisi film siteleri diyebiliriz… Peki bunu nasıl başarıyorlar, bu şekilde gerçekten para kazananlar var mı gelin bakalım.

Film Sitesinin Yönetilmesi

Film sitesi kurmak bir ekip işidir. En az 2 kişiden oluşması gerekir yoksa oldukça yoğun şekilde hatta tüm gün sitenizle ilgilenmeniz bile gerekebilir. Çünkü binlerce film var… Eğer tamamen özgün bir site oluşturulacaksa bu filmlerin tek tek upload edilmesi, altyazı gömülmesi, filme ait oyuncu ve konu bilgilerinin girilmesi, sosyal medya hesaplarının yönetilmesi gibi bir sürü iş sizi bekliyor olacak. En az iki kişilik ekip kurulduktan sonra yayın yapılacak alan adı seçilir. Daha sonra siteyi barındıracağınız yüksek hiti kaldırabilecek bir hostingle anlaşılır. WordPress veya özel script seçiminden sonra film siteniz yayına hazır demektir.

Film Sitesi Kurmak ve Para Kazanmak

Film sitenizi kurdunuz peki nasıl para kazanacaksınız? Aslında işin en basit yanı bu. İstikrarlı şekilde film girilen, özgün, tasarımı göze hoş gelen, hızlı, kullanışlı ve reklama boğmayan siteler kolayca hitlenir. Bu siteler bir şekilde reklam verenler tarafından da fark edilir. Sizinle iletişime geçilir ve reklam yayınlamanız istenir. Bu reklamlar karşılığında da para kazanırsınız. Reklam veren şirketlere kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. Film sitelerinden para kazanmanın diğer yolu ise link ve banner reklam satışıdır. Sitenizin herhangi bir bölümünde başka bir siteye ait link yayınlama karşılığında yine film sitenizden para kazanabilirsiniz.

Film Siteleri Ne Kadar Kazandırıyor?

Bu konuda net bir şeyler söylemek zor, her sitenin kazancı bir değil fakat ben ufak bir araştırmayla size net bir rakam söyleyeceğim. Yazıyı yazmadan önce birçok film sitesinin satışıyla ilgili bilgileri inceledim. Kendi bildiğim rakamları da ekleyerek ortaya ciddi rakamların çıktığını gördüm. Benim hesabıma göre günde 10 bin kişinin girdiği bir film sitesi aylık 2000 Tl gelir getiriyor. Ki bu site çok genç (6 aylık) ve ziyaretçi sayısı bir film sitesine göre gerçekten az. Üstelik hiçbir reklam alanı veya link satışı olmadan ortaya çıkan fiyat belirtilmiş. Ortalama 1 yıl içerisinde sabırla ve özenle yönetilen bir film sitesi kısa sürede bu sayının kat be kat üzerine çıkacaktır.

Film Sitesi Kurma Maliyeti

Para kazandıracak bir film sitesi sahibi olmak istiyorsanız ilk etapta elinizi cebinize atmanız gerekiyor. Anahtar kelime içeren veya marjinal bir domain için 50 TL, kullanışlı ve modern bir film teması için 100 TL, sitenizi barındıracağınız hosting şirketi için aylık ortalama 100-200 TL gibi bir masraf çıkacaktır. Tema ve domain için bir seferlik ödeme yaparsınız ancak sunucu masraflarını her ay ödemek durumundasınız. İnternette gördüğüm kadarıyla bu işin ucuzuna kaçmak için Hostinger gibi ücretsiz sunucular kuruluyor. Bu hatalara sakın düşmeyin, Hostinger gibi ücretsiz hizmetler film sitelerine göre değildir, bu nedenle daima profesyonel firmalarla çalışın. Aksi takdirde ücretsiz hizmetiniz kapatılır ve aylarca uğraştığınız emeğiniz de boşa gider.

Film Sitesi Temaları

Piyasada pek çok tema var. Bu sitede daha önce wordpress film temalarına yer vermiştik. O listedeki temalardan birini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Film temalarının çoğu ücretlidir, o nedenle bir miktar bütçe ayırmalısınız.

WordPress yerine özel scriptler de kullanabilirsiniz, piyasadaki çoğu film sitesi bu şekilde yönetilmektedir. Tema ve yönetim alanları tamamen özel kodlanmış bu siteler için çok ciddi bütçeler ayrılmıştır. Film izlemeyi seviyor ve bu sektöre ciddi bir adım atmak istiyorsanız böyle bir seçeneğiniz olduğunu da unutmayın.

Telif Sorunlarına Çözümler

Bir film sitenin en büyük sorunu telif hakkı ihlalleridir. Size ait olmayan ürünleri izinsiz yayınladığınız için haliyle hukuki sorunlar yaşayabilirsiniz. Film sahipleri hukuk yolunu kullanarak size ihtar çekebilir ve kendilerine ait filmi sitenizden kaldırmanızı isteyebilir. Bu tür durumlar “bir şey olmaz” denilmeden anında istenilen yapılmalıdır.

Telif hakkı sorunu genellikle Türkçe filmlerde yaşanır. Örneğin Recep İvedik 5… Bu filmi sitenizde asla yayınlamamalısınız, aksi takdirde hukuki sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazı film sitesi sahipleri sitelerinin kısa sürede yükselmesi için bu tür riskler almaktadır, ben bunu tavsiye etmiyorum.

Bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

1 yorum

  1. Ben denedim ise yariyor film sitelerimden para kazaniyorum tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir