Anasayfa / Yazılım / Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? [2018]

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? [2018]

Gmail Toplu Mail SilmeGmail toplu mail silme işleminin detaylarına bakıyoruz… Günün sonunda tertemiz bir gmail gelen kutusuyla önemli maillerinize yer açabileceksiniz.

Bir Gmail hesabınız var ve biriken binlerce mailden şikayetçi misiniz. Spam ve gereksiz gördüğünüz maillerden günde onlarcasıyla karşı karşıya mısınız? Öyleyse gmail toplu mail silme işleminin vakti geldi demektir.

Uzun yıllar kullanılan gmail gelen kutusu onbinlerce mail ile dolup taşabilir. Sürekli farklı forumlara, servislere ve sosyal medya sitelerine üye olduğumuz için gelen kutusu sürekli aktiftir ve mailler aralıksız gelmeye devam eder. Bu mailleri toplu olarak silerek gelen kutunuzu temizleyebilirsiniz. Bu sayede önemli maillerinizi daha iyi takip edebilirsiniz. Programsız,

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Gmail gelen kutunuzu açın: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox
Sayfanın solundaki Seç butonundan Tüm mailleri seçin.

gmail toplu mail silme
gmail toplu mail silme

Tümünü seçtikten sonra “Bu sayfadaki … ileti dizisinin tümü seçildi. Gelen Kutusu aramasındaki … ileti dizisinin tümünü seç” uyarısı çıkar. “Gelen Kutusu aramasındaki … ileti dizisinin tümünü seç” yazısına tıklayın.

gmail gelen kutusunu kolay yoldan temizlemek
gmail gelen kutusunu kolay yoldan temizlemek

Ardından “Sil” butonuna tıklayarak gmail gelen kutunuzu temizleyebilirsiniz.

gmail maillerinin tümünü silmek
gmail maillerinin tümünü silmek

Toplu işlemi onaylayın” penceresinde şöyle bir bilgiyle karşılaşacaksınız: “Bu işlem Gelen Kutusu içindeki … ileti dizisinin tümünü etkileyecek. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?Tamam diyerek gmail toplu mail silme işlemini tamamlayın.

Gelen kutunuzda binlerce mail varsa silinmesi biraz süre alabilir, pencereyi kapatmadan sabırla silme işleminin bitmesini bekleyin. Sildiğiniz maillerden işinize yarayanlar varsa Çöp Kutusu’nu karıştırarak geri yükleyebilirsiniz, bu silme işlemi kalıcı değildir yani geri alınabilir.

Çöp kutunuzu boşaltmak isterseniz çöp kutusunu açtıktan sonra sayfanın en üstünde ortada yer alan “Çöp kutusunu şimdi boşaltın” demeniz yeterlidir. Mail seçmenize gerek kalmadan bütün mailleri toplu olarak silinecektir.

Bunu yapmasanız dahi çöp kutunuz 30 gün sonra otomatik olarak temizlenecektir.

Gmail Seçilen Mailleri Toplu Silmek

Yukarıdaki işlemde ayrım yapmaksızın bütün mailleri sildik. Siz bazı maillerin kalmasını, bunlar dışındakilerin silinmesini isteyebilirsiniz. Belirli bir kişiye ait maillerin silinmemesini istiyorsanız arama kutusuna mail adresini yazın ve bu mailleri yıldızla işaretleyin.

Daha sonra silme yapacağınız zaman Seç butonununda Tüm mailler yerine Yıldızsız olanları seçerseniz önemli maillerinizi koruyabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir