Anasayfa / Sosyal Medya / Google Geçmişi Sil | Google Arama Geçmişinizi Temizleyin

Google Geçmişi Sil | Google Arama Geçmişinizi Temizleyin

google geçmişi silGeçmişi sil, google geçmişi nasıl silinir, google arama geçmişi nasıl temizlenir? Detaylı anlatım.

Google, internetteki her faaliyeti kayıt altına alan bir arama motorudur. Bu arama motorunda kayıtlı tüm geçmiş aramalarını silme imkanınız vardır. Google geçmişi aradığınız kelimeleri, gittiğiniz yerleri, izlediğiniz videolar gibi daha pek çok şeyi kaydeder. Bu geçmişin tutulması insanların genellikle hoşuna gitmez.

Peki google geçmişi nasıl silinir? Google buna izin veriyor fakat türlü yolları var. Hesabı olanları için ayrı olmayanlar için ayrı işlemler uygulayacağız.

Google geçmişinizi silmek istiyorsanız ve bir google hesabınız yoksa şu konuya gözatın: Google Chrome Geçmişi Sil Çünkü google, hesabı olmayanların arama geçmişini silebilecekleri bir özellik sunmuyor. Sizler google chrome geçmişini silerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Asıl geçmişi silmesi gerekenler google hesabı olanlar. Yukarıda da belirttiğim üzere bütün google geçmişiniz kayıtlı durumda. Öncelikle bunu nasıl sileceğiniz ve google amcayı geçmişimizi kaydetmemesi, hatırlamaması için nasıl ayarlayacağız buna bakalım.

Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

1 Google arama geçmişini silmek için öncelikle google hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun ve aşağıdaki bağlantıyı açın:

https://myactivity.google.com/myactivity

2 Adrese giriş yaptıktan sonra sol menüden Etkinlik Silme Ölçütü’nü seçin.

3 Etkinlik silme ölçütü sayfasında Tarihe göre sil seçeneğini Tüm zamanlar yapın ve arama geçmişinizi tamamen silin.

Eğer belirli bir tarih aralığını veya kısa bir süre öncesini silmek isterseniz diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz.

etkinlik silme ölçütü

4 Sil butona tıkladıktan sonra google arama geçmişi silme işlemi tamamlanmıştır.

Google Arama Geçmişini Hatırlamasın ve Kaydetmesin

Yukarıdaki işlemi sürekli gerçekleştirmek zorunda kalmak insanları yorabilir. Öyle ki her gün bu sayfaya gir ve google geçmişi sil demek muhtemelen unutulacak bir şeydir. O nedenle google’dan arama geçmişini hiç kaydetmemesini isteyebilirsiniz. Bu sayede google internette ne yaptığınızı hatırlamayacaktır. Bu işlem için otomatik silme yada kısayol da diyebiliriz, çünkü sizin müdahale etmenize gerek kalmadan bütün web geçmişiniz otomatik olarak temizlenecektir.

1 Arama geçmişinizi kaydetmeme ayarı için Etkinlik sayfasına gidin ve Etkinlik Kontrolleri’ni Açın.

etkinlik kontrolleri

2 Web ve Uygulama Etkinliği kapalı konuma getirin ve arama geçmişini duraklatın.

web ve uygulama etkinliği duraklat

Arama geçmişiniz artık hiçbir şekilde kaydedilmeyecek. Artık google webde aradığınız hiçbir şeyi ve hiçbir siteyi hatırlamayacaktır. Bu sayede sürekli google geçmişini silme zahmetinden kurtulmuş oldunuz.

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir