Anasayfa / Uncategorized / Unutulan Google ve Gmail Hesapları Nasıl Bulunur?

Unutulan Google ve Gmail Hesapları Nasıl Bulunur?

google hesap bulmaBugüne kadar açtığım bütün google hesaplarımı nasıl öğrenebilirim? Geçmişte açtığım ancak daha sonra adını ve şifresini unuttuğum google hesaplarımı bulabilir miyim? Kaç tane google hesabım var? Detaylar yazıda…

Biliyorsunuz Google sosyal medya siteleri gibi çalışmıyor. Bir telefon numaranız varsa onlarca hesap açabiliyorsunuz. Bu hesapların hepsiyle ayrı Gmail, Blogger, Youtube ve Google+ hesabı oluşturabiliyorsunuz. Hal böyle olunca benim gibi her iş için bir hesap açıp daha sonra kaç tane google hesabım var unutabiliyorsunuz.

Google hesaplarının kendiliğinden silinmesi diye bir şey de olmadığından bu gmail hesapları yıllarca boş boş duruyorlar. Ancak siz hatırlayıp girene kadar… Ki yıllar önce açılan gmail hesabının adını ve şifresini nasıl hatırlayabiliriz ki?

Google sizi bu dertten kurtarmak için kullandığınız telefon numarasına kayıtlı bütün google hesaplarını bulmanıza yarayacak bir çözüm üretmiş. Recovery adındaki sayfaya giderek gelmiş geçmiş bütün gmail hesaplarınızı bulmanız ve kurtarmanız mümkün.

Google / Gmail Hesap Kurtarma

Google’ın Recovery sayfasına gidin: Google Hesap Kurtarma Sayfası

Buraya kullandığınız telefon numaranızı yada eski hesaplarınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta adresini girerek ilerleyin. Ben hesaplarımı oluştururken ilişkili mailler kısmına farklı adresler girdiğimden telefon numaramı girmeyi tercih ettim.

google hesabımı nasıl bulabilirim
google hesabımı nasıl bulabilirim

Ardından hesabınızı oluştururken kullandığınız ad ve soyadı girin. İleri diyerek devam edin.

telefon no ile google hesap bulma
telefon no ile google hesap bulma

“0531 … .. .. numaralı telefona kısa mesajla bir doğrulama kodu alın” başlıklı sayfaya geldiniz. Kısa mesaj gönder butonuna tıklayın. Eğer telefon no yerine ilişkili mail hesabınızı girdiyseniz o adrese doğrulama linki gidecektir.

kaç tane google - gmail hesabım var
kaç tane google – gmail hesabım var

Telefonunuza gelen sms kodunu girin.

bugüne kadar açtığım google hesaplarımı nasıl bulurum
bugüne kadar açtığım google hesaplarımı nasıl bulurum

Kodu girdikten sonra açtığınız google hesaplarını gösteren sayfayla karşılaşacaksınız. Burada istediğiniz hesabı seçip giriş yapabilirsiniz.

Eğer hesap şifresini unuttuysanız yine telefon numaranızı kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir