Anasayfa / Yazılım / Google Chrome’a IDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Google Chrome’a IDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

IDM Chrome İlişkilendirme | IDM Chrome Eklentisi Eklemeİnternet Download Manager (IDM), tüm tarayıcılarla kusursuz şekilde uyum sağlayabilen, en çok tercih edilen indirme yardımcısı. Video, dosya, resim yada indirmek istediğiniz dosya türü ne olursa olsun kendi kendine algılayarak sizi büyük zahmetlerden kurtarır. Bunun yanında tüm internet kaynaklarının sonuna kadar kullanarak indirme süresini minimuma indirir ve zamandan da tasarruf etmemizi sağlar. Hal böyle olunca IDM’yi Chrome ile ilişkilendirmek önemli. Neyi ne zaman indirmemiz gerekeceği belli olmuyor. Bazen Youtube’da izlediğimiz bir video bazen de bir ders dökümanı indirmek durumunda kalabiliyoruz.

IDM ile Chrome ilişkilendirmenin en iyi yanı, idm eklentisi sayesinde indirilebilecek her şeyin takibinin yapılabilmesi. Bu sayede idm bize bırakmadan indirme butonuna tıkladığınız anda dosyayı bilgisayara indiriyor. Video indirmek istediğinizde ise videonun sağ üst kölesinde bir “Bu video dosyasını indir” butonu çıkar ve kolay videoyu indirebilirsiniz. Dilerseniz idm ile chrome nasıl ilişkilendirilir, idm eklentisi chrome tarayısına nasıl eklenir birlikte bakalım.

* Bu işlemlere başlamadan önce IDM ve Google Chrome tarayıcınızın son sürüme güncellendiğinden emin olun.

IDM Chrome Eklentisi Nasıl Eklenir?

İnternet Download Manager’i açın ve İndirmeler > Seçenekler’i seçip Google Chrome’yi işaretleyin.

Google Chrome’yi açın. Sağ üst köşedeki alt alta üç nokta işaretine tıklayın ve Diğer Araçlar > Uzantılar’ı seçin.

idm chrome ekleme
google chrome idm eklentisi nasıl eklenir

Bilgisayarım C: Program Files (x86) Internet Download Manager klasörünü açın ve IDMGCExt.crx isimli dosyayı bulun. Bu dosyayı tutup sürükleyerek az önce açtığınız Uzantılar bölümüne bırakın.

idm chrome eklentisi ilişkilendirme
idm chrome ilişkilendirme

Son olarak yine Uzantılar’dan idm eklentisinin hemen altındaki “Dosya URL’lerine erişime izin ver” seçeneğini işaretleyin. Google Chrome’yi yeniden başlatın ve işlem tamamdır.

dosya url'lerine erişime izin ver chrome
google chrome idm eklentisi çalışmıyor, video indir butonu çıkmıyor

IDM Chrome eklentisini başarıyla ekleyerek ilişkilendirmeyi tamamladık. Artık video ve diğer dosya türlerine sorunsuz şekilde indirebilirsiniz.

Hoşçakalın!

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

3 yorumlar

  1. Bu uzantı bozuk olabilir. DİYOR NE YAPMAM LAZIM ?

  2. klasöre girip bahsedilen dosyayı uzantılar kısmına sürükleyince; ''Bu web sitesinden uygulama, uzantı ve kullanıcı komut dosyaları eklenemez'' uyarısı veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir