Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

instagram hesap kapatmaInstagram şüphesiz dünyanın ve ülkemizin en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması. Yeğenlerinizden tutunda ninenize kadar herkes Instagram hesabı kullanabiliyor. Gerekli olan tek şey mobil akıllı telefon. Dünya çapında yüz milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşan uygulama Türkiye’de de büyük rağbet görüyor. Akrabalardan ünlülere kadar takip etmek istediğiniz herkesi Instagram’da bulabiliyorsunuz. Hal böyle olunca bu platformda bulunmak istemeyen kişiler instagram hesabını kapatmak veya instagram hesabını dondurmak istebiliyorlar.

Peki instagram hesabı nasıl kapatılır? Geçici hesap kapatma ve dondurma işlemi nasıl yapılır? Bunu sizler için resimli anlatımla gösterdik.

Instagram Geçici Kapatma İşlemi

Instagram geçici dondurma işlemi instagram serüveninize ara vermek isteyenler tarafından tercih edilir. Eğer sizde bu platformda vakit geçirmekten sıkıldıysanız, gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa yada başka bir hesabınızı kullanacaksanız instagram hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızın kapalı kaldığı süre boyunca fotoğraflarınıza siz dahil hiç kimse ulaşamayacaktır. Instagram hesabınızı tekrar açmak isterseniz mobil uygulamanızdan hesap adını ve şifresini girmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Hesabınızı Kapatmadan Önce Okuyun

 

  • Kapatmak veya dondurmak istediğiniz (ikisi de aynı şeydir) instagram hesabınızın ulaşılabilir olması gerekmektedir. Yani giriş yapamadığınız bir instagram hesabını kapatamazsınız.
  • Kapatılan instagram hesabına yeniden giriş yapmak için en az 2 saat beklemeniz gerekir.
  • Instagram hesabınızı kapattıktan sonra yeniden açmak isterseniz bunu sadece mobil cihazınızda yapabilirsiniz.
  • Hesabınızı kapatmadan önce giriş adını, şifreyi ve mail adresini lütfen bir yere not alın.

 

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

1 Instagram hesabını kapatmak için gerekli link:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

2 Açılan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusu için bir yanıt belirleyin. Ben “Ara vermek istiyorum” dedim.
3 Daha sonra alt kısma hesap şifrenizi girin.
4 Son olarak “Hesabı geçici olarak kapat” yazılı mavi butona tıklayın ve işlemi tamamlayın.

instagram hesap kapatma
instagram hesap kapatma

Bir instagram hesabı nasıl kapatılır öğrenmiş olduk. Instagram hesabınızı kapattığınız sürede kendinize ve ailenize daha çok zaman ayırmayı deneyebilirsiniz. Hoşçakalın!

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir