Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

instagram hesap silmeInstagram hesap silmek çoğunlukla farklı hesap kullananlar yada bu platformda bulunmaktan keyif almayanların tercih ettiği bir işlemdir. Silinmek istenen instagram hesabının size ne kazandıracağı ve instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir birlikte öğrenelim.

İnstagram hesabını silmek isteyen kullanıcılar iyi bilirler ki bu uygulamada geçirilan zaman oldukça fazladır. Çünkü telefonunuzu elinize alıp uygulamayı açtığınız anda takip ettiğiniz bütün arkadaşlarınızın, ünlülerin ve diğer hesapların fotoğrafları önünüze serilir. Hal böyle olunca yüzlerce fotoğrafı merak edip inceleriz ve günün sonunda en az 3-4 saatin instagram’da geçtiğini fark ederiz. Kaldı ki bu fotoğraflara bakmanın bize bir faydası da yoktur. O nedenle instagram hesap silmek sizler için en doğru seçim olacaktır.

 

Instagram Hesap Silmekle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Hesabınızı silmeniz durumunda neler olacağını konuşalım. Öncelikle silinen hesaptaki bütün fotoğraflar, mesajlar, beğeniler, favoriler ve diğer tüm kayıtlar sonsuza dek kalıcı olarak silinir. Ne siz ne de bir başkası hesaptaki fotoğraflara bir daha ulaşamaz… Sonrasında bu hesabın id’sini kullanılarak yeni bir hesap açılamaz. Yani instagram hesap id’niz mehmetturk diyelim, bu id bir daha hiç kimse tarafından kullanılamaz, siz de dahil. Ayrıca silmek istediğiniz hesaba giriş yapabiliyor olmalısınız. Yani şifresini unuttuğunuz bir hesabı dışarıdan müdahale ederek kapatamazsınız.

Eğer instagram hesabınızı silmekten kesin olarak emin değilseniz geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesabı geçici olarak nasıl dondurulur için şu yazıya inceleyin: Instagram Hesap Kapatma | Instagram Hesap Dondurma

 

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silme – Kapatma Nasıl Yapılır?

Silmek istediğiniz hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki adrese gidin.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Hesap silme nedenini seçin, ardından da şifrenizi girin.
Hesabını Sil başlıklı sayfada en alttaki kırmızı renkli “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın.

instagram hesap silme

İşlem tamamlanmıştır. Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmış oldunuz. Bundan sonrasında hesabınıza tekrar giriş yapamayacaksınız, fotoğraflarınız ve diğer tüm kayıtlar da sonsuza dek silinmiş olacak.

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir