Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram'dan Para Kazanmanın YollarıInstagram’dan para kazanmak ister misiniz? Bunun birçok yolu var. Eğer internetten para kazanmayı kafaya koyduysanız yolunuz İnstagram’dan geçmelidir. Çünkü instagram Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı bulunan en aktif fotoğraf paylaşım sitesidir. Mobil uygulaması oldukça işlevsel olan bu sitede geniş bir kitleye hitap ediyorsanız veya yaratıcı fikirlere sahipseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram başlarda sadece fotoğrafların paylaşıldığı ve az sayıda kullanıcıya hitap eden bir ortamken şu anda hemen her ünlünün bir hesabının olduğu ve kısa videoların da yayınlanabildiği bir sosyal medya sitesi haline geldi. Hal böyle olunca bütün reklam verenler de buraya akın ettiler. Çünkü yalnızca bir fotoğraf ve video üzerinden yüzbinlerce insana ulaşabilmek mümkündü.

Takip ettiğiniz ünlülerin paylaştığı fotoğrafları dikkatli inceliyor musunuz? Fotoğrafların genellikle az dikkat çeken ama net şekilde görülebilen kısımlarında kullandıkları telefon, içtikleri içecek veya giydikleri kıyafet markası görünür. Bu ünlüler “şu anda şunu yapıyorum” derken aslında ne yapmak istediğini göstermeyi değil oradaki bir ürünü göstermeyi amaçlar. Bunu yapmalarını isteyenler tabii ki o ürünün sahipleridir. Ürünlerinin bir ünlü tarafından kullanılıyor olması insanlara cazip gelir ve ürünün daha çok tercih edilmesini sağlar. Bir süpermarkete gittiğiniz aynı ürünün iki farklı markası arasında kalırsanız televizyonda veya internette en çok hangisiyle karşılaştıysanız onu tercih edersiniz.

Sizin instagram’dan para kazanmak için ünlü olmanıza gerek yok. Yukarıdaki örneği sadece “geniş kitlelere hitap etmeniz” gerektiğini bilmeniz için yazdım. Yani ünlü olmayan ama takipçi sayısı fazla olan bir hesapla da instagramdan para kazanmak mümkündür.

Hesabınızı büyütmek için ajanslarla anlaşabilirsiniz. Tabii bunun için bir miktar bütçe ayırmanız gerekiyor. Ajanslar hesabını çapraz promosyon gibi yöntemlerle büyüterek ileride bu hesaplardan para kazanmanızı sağlayabilir. Eğer bütçeniz yoksa biraz yaratıcı olmalısınız. İnsanların ilgisini çekecek komik, ilginç video ve fotoğrafları paylaşarak takipçi kazanabilirsiniz.

Kadınlar bu konuda daha avantajlı. Takipçi bulmakta zorlanmayan profiller yaratabilir ve bu profiller üzerinden satış yaparak yada reklam satarak para kazanabilirler. Satılmak istenen ürünün sevilen bir profil tarafından incelenip onaylanması ürünün satışlarına ciddi katkılar yapacaktır. Burada hem marka kazanacak hem de instagram hesabının sahibi kazanacaktır. Makyaj, moda gibi kadınları daha çok ilgilendiren meselelere yönelik paylaşımları inceleyin. Orada gösterilen ürünler genellikle hesap sahibi tarafından alınan ürünler değil, firmalar tarafından incelenmek üzere gönderilmiş ürünlerdir.

Instagram’dan para kazanmanın en garantili yolu hesap satışı yapmak. Kadın veya erkek fark etmeksizin insanlar piyasada deli gibi instagram hesabı arıyorlar. Kimisi yukarıda belirttiğim gibi satış ve reklam için kimisi de güvenmediği erkek – kız arkadaşını test etmek için. Sebeb ne olursa olsun birkaç bin takipçiye sahip instagram hesaplarınızı bile satışa çıkarabilir ve bu hesaplardan para kazanabilirsiniz.

Bir diğer instagram para kazanma yolu ise bizzat satışını yaptığınız bir ürünü instagram’dan pazarlamaktır. Eğer satışını yapabileceğiniz bir ürününüz yoksa satış ortaklığı kurarak kar payı alabilirsiniz. Sattığınız her üründen gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemde satışı yapılacak ürüne dair bir hesap açılır ve devamlı ürünün görselleriyle videoları yayınlanır. Bu video ve fotoğraflar güncel hashtagler kullanılarak olabildiğince fazla kişiye ulaştırılır. Burada fazla kişiye ulaşmak için güncel olayları takip etmek önemli. Örneğin bir futbol maçına yada güncel bir habere yönelik hashtagler kullanarak ürünlerinizi insanlara gösterebilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraf ve videolara iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın.

Son ve etkili instagram para kazanma yolu ise panel aracılığıyla takipçi satmaktır. Bu, instagram tarafından onaylanmayan ancak oldukça iyi gelir getiren bir yöntemdir. İnsanlar profillerinin kısa sürede yüzbinlerce takipçiye ulaşmasını istediklerinden takipçi satan sitelere başvururlar ve profillerine (sahte de olsa) takipçi gönderimi yapılmasını isterler. Bu yöntem profilin büyümesini ve daha çok kitleye ulaşmasını sağlamak içindir. Siz de instagramdan para kazanmak istiyorsanız takipçi satışı yapabilirsiniz.

Bol kazançlar!

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir