Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

instagram son görülme kapatmaInstagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Geçtiğimiz günlerde devrim niteliğinde bir gelişme yaşandı. Instagram, kullanıcıların en son ne zaman aktif olduklarını gösteren “son görülme” özelliğini kullanıma aldı! Whatsapp’la aynı şekilde çalışan ve sadece mobilde görüntülenen son görülme zamanı, insanların gizliliğini ortadan kaldırdı. Satın aldığı her platformda benzer özellikleri deneyen Mark Zuckerburg, Instagram’da rahat durmadı.

Bir instagram üyesinin son görülme tarihi görebilmek için DM adı verilen mesajlaşma sistemini kullanmanız gerekiyor. Yani rastgele bir kişinin profiline giderek son görülme zamanına bakamıyorsunuz. Yalnızca özel olarak mesajlaştığınız kişilerin son görülmelerini görüntüleyebilirsiniz.

Peki görüştüğünüz kişilerin son görülme zamanınızı görmelerini istemiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram’da son görülmeyi kapatmak için mobil uygulama kullanıyor olmalısınız. Masaüstü cihazlarda yapılan girişlerde pek çok özellik kısıtlıdır, son görülme özelliğini de masaüstünden açıp kapatamıyorsunuz.

  • Instagram mobil uygulamasını Android veya iOS cihazınızdan başlatın.
  • Sağ alttan profil işaretine dokunun.
  • Profil sayfanızdayken sağ üstteki üst üste üç nokta işaretine (Seçenekler) dokunun.
  • Seçenekler sayfasında Ayarlar başlığı altında en altta bulunan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğine dokunarak kapalı duruma getirin.

Artık DM’den görüştüğünüz kişiler son görülme zamanınıza bakamayacaklar. Ancak bu özelliği devre dışı bıraktığınız için siz de aynı şekilde başkalarının son görülme zamanına bakamazsınız. Instagram’da ne zaman aktif olduğunuzu başkalarından gizlemek için yapılan “son görülme kapatma” işlemi yakın çevresi tarafından takip edilmek istemeyenler için idealdir.

Birde Buna Bak

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Youtube video silme işleminin detaylarına gözatıyoruz… Youtube güncellenen arayüzüyle birlikte eski işlemlerinin çoğunun yerini değiştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir