Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanma yollarıİnternetten para kazanmak istiyor musunuz? Az da olsa boş vaktiniz var mı? O halde kazanç yöntemlerini öğrenmenin vakti geldi… Arkanıza yaslanın ve yazımızı okumaya başlayın. Çünkü sizler için internetten para kazanabileceğiniz garantili yöntemlerin en kolaylarını listeledik. Bu listeden size en uygun olanını seçin ve internetten para kazanmaya başlayın. Üstelik kimseyle yüz göz olmadan, yatırım yapmadan, oturduğunuz yerden ve peşin çalışarak!

Makale Yazarak Para Kazanmak

Tıpkı şu an benim yaptığım gibi oturduğunuz yerden bilgi sahibi olduğunuz veya ilgi duyduğunuz alanlarda makaleler yazıp satabilirsiniz. Türkiye’de internet siteleri gün geçtikçe artıyor. Haliyle yazı yazacak kişilere de ihtiyaç oluyor. Kelime hesabıyla makale satın alan web site sahiplerine ulaşarak makalelerinizi satabilirsiniz. 100 kelime için ortalama 1,5 TL ödeniyor. Makalenin kategorisine ve yazar kalitesine göre fiyat artacaktır. Bu şekilde günde 3000 kelime yazdığınızı hesap edersek kayda değer paralar kazanabilirsiniz. İleride kelime yazma sınırınızı arttırarak ve ortaklıklar kurarak kazancınızı katlayabilirsiniz.

Youtube’a Video Yükleyerek Para Kazanmak

Youtube partnerlik programını başlattığından beri binlerce kişi youtuberlik yaparak internetten para kazanıyor. Evlerinde oturarak sadece video yükleyen bu kişiler meslek sahibi de oluyor çünkü başka hiçbir iş yapmalarına gerek kalmayacak kadar para kazanıyorlar. Tek yapmanız gereken sevdiğiniz bir konuyu belirlemek, ekipmanları edinmek ve video çekip yüklemeye başlamak! Oyun, eğlence, çizgi film, teknoloji, dizi, futbol, belgesel, din, müzik ve makyaj gibi kanallar oldukça revaçta. Bu alanlardan yada tutacağını düşündüğün alanlardan birini seçin ve kendi kitlenizi yaratın. Kısa süre sonra partner de edinerek büyüme hızınızı ve kazancınızı arttıracaksınız.

Film Sitesi Açarak Para Kazanmak

Siz de pek çok kişi gibi film izlemeye bayılıyor musunuz? Peki hiç merak ettiniz mi film sitesi sahipleri ne kadar kazanıyor? Ben söyleyeyim: İyi kazanıyorlar! Evet hem de çok iyi kazanıyorlar. Hatta başka bir iş yapmalarına gerek kalmayacak kadar çok… Film sitesi açmak bir ekip işi olduğu için tek başınıza yapmanız biraz zor olabilir. Bilgili ve bu işe meraklı arkadaşlarınızdan birini yanınıza alarak film sitenizden para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken sitenizi kurmak ve filmleri upload edip sitenizde yayınlamak. Doğru adımları atarak birkaç ay içerisinde kayda değer paralar kazanabilirsiniz. Yalnız Türkçe filmleri ve sinemaya yeni giren filmleri eklememeye özen gösterin, aksi takdirde davalık bile olabilirsiniz!

Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternette tıpkı şu an benim yaptığım gibi blog yazabilir ve uzun vadede bu blog siteden para kazanabilirsiniz. Blog sitelerin yegane kazançları konusuna göre kazanç oranı değişmekle birlikte Adsense’dir. Adsense dışında blog sitenizde tanıtım yazıları yayınlayarak, banner v.b reklam alanları açıp başka sitelerden reklam alarak, link satışı yaparak ve satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Blogların ilk etapta güncel tutulmaları, bilgilendirici içerikler sunmaları ve bolca tanıtımlarının yapılması gerekir. Bir sitenin gelişimini net olarak tamamlaması (benim şahsi yorumumdur) 6 ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda siteniz keşfedilecek ve teklifler almaya başlayacaktır.

Twitch Yayını Yaparak Para Kazanmak

Oyun oynayarak para kazananları duydunuz mu? Önceleri sadece youtube’da yayın yapan profesyonel veya amatör oyuncular twitch’de yayın yaparak da para kazanabilirler. Türkiye’de ve dünyada binlerce oyuncu, oynadıkları oyunu canlı yayınlayarak insanlarla etkileşim kurmaktadır. Oynadığınız oyuna ve tecrübenize göre kazancın değiştiği Twitch’de oldukça iyi para kazanan Türk yayıncılar da var. Abonelik, bağış ve sponsorluklar üzerinden para kazanan twitch yayıncılarının birçoğu reel işlerini bırakarak sadece profesyonel yayıncılığa geçiş yapmıştır.

Link Kısaltma Sitelerinden Para Kazanmak

Başta komik gelen ancak kazanılan paralar öğrenildiğinde ciddiye alınan, garantili para kazanma yöntemlerinden biri de link kısalmaktır. İnternetten sık sık dosya indiriyorsanız bilirsiniz, bazı linkler reklam sitelerinin ardından açılır. İşte o gördüğünüz reklamlar linki kısaltan kişiye para kazandırır. Link kısaltma sitelerinden Türk yapımı olanlara pek güvenilmemesini tavsiye ediyorum. Bunlar yerine bc.vc, shorte.st ve adf.ly sitelerine bakılmalıdır. Her sitenin verdiği tık başı miktar farklıdır, size en uygun gelen siteye kayıt olarak işe başlayabilirsiniz.

Link kısaltma sitelerinden para kazanmak için elinizde tıklanmaya değer bir dosya olmalıdır, bu linkleri web sitelerinde, forumlarda veya facebook gruplarında paylaşarak tıklanmalarını sağlayabilirsiniz.

Upload Yaparak Para Kazanmak

Upload yapmak yüksek boyutlu dosyaların internet ortamına aktarılması işidir. Peki upload yaparak nasıl para kazanılır? Upload işi genellikle internet bağlantı değerleri iyi olanları işidir. Film, video, yazılım, oyun gibi yüksek boyutlu dosyaları kısa sürede internete yüklemek isteyen kişiler uploaderlarla iletişime geçerek belli bir ücret karşılığı işlerini yaptırırlar. Oturduğunuz yerden dosyaları sadece sunuculara yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Instagram’da Ürün Satışı Yapmak

Instagram dünyanın ve ülkemizin en popüler sosyal medya sitelerinden birisi. Yalnızca sosyal medya değil aslında, bazıları için gelir kapısı. Çünkü instagram öyle geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlıyor ki bir e-ticaret sitesi görevi bile görüyor. Nasıl mı? Hiç keşfet kısmında saat, kolye, elbise, bot, kravat, ceket gibi ürünleri satanlara dikkat ettiniz mi? Bu sayfalar sattıkları ürünlerin kısa sürede binlerce kişiye ulaşacağını bildiklerinden sürekli fotoğraf paylaşarak satış yaparlar ve para kazanırlar. Siz de elinizde satmaya değer bir ürün varsa instagram’ı kullanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yollarını sizler için derlemeye devam edeceğiz, takipte kalın…

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir