Anasayfa / Uncategorized / iPhone Hızlandırma Nasıl Yapılır? [2019]

iPhone Hızlandırma Nasıl Yapılır? [2019]

iphone hızlandırmaiPhone telefonların yavaşlık sorunu nasıl çözülür? Telefonunuz ilk aldığınız günkü performansıyla çalışmıyorsa çözüm bu yazıda…

Birkaç gündür konuşulan bir skandal var: Apple, telefonları bilerek yavaşlatıyor ve insanları yeni telefon almaya zorluyor! Bu iddia kısmen doğru kısmen yanlış bir iddia.

Reddit sitesinde konuşulan bir iddiaya göre iPhone telefonların zamanla işlemci frekansları düşürülüyor ve telefonların yavaşlaması sağlanıyor. Telefon bir süre sonra kasma, takılma, donma gibi sorunlar çıkararak kullanıcıyı bezdiriyor. Hal böyle olunca insanlar yeni bir telefon almak durumunda kalıyor ve Apple kasıtlı eskitme yapıyor.

Apple, bu konuda bir açıklama yaparak durumu şöyle açıkladı: “Bazı garantisi biten telefonların pil ömürleri tamamlandığı için işlemci frekansını bilerek düşürüyoruz. Bunun nedeni bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlamaktır. Telefonun bataryası işlemcinin isteklerini karşılayamadığı için işlemci frekansı düşüyor ve telefon bataryasının daha uzun süre dayanması sağlanıyor”.

Kullanıcıların çoğu bu açıklamadan memnunlar, kullanıcı iyiliği düşünülerek yapılmış bir iş gibi görünüyor. Ancak çoğu kullanıcı kazıklandığını düşünüyor. Çünkü kullanıcı iyiliği düşünülse bile tüm bu performans düşürme olayları izin alınmadan gerçekleşti.

Buradan anladığımız kadarıyla iPhone telefonları hızlandırmanın kesin yollarından biri bataryayı değiştirmek. iPhone telefonların performansını arttırmanın yazılımsal pek çok yöntemi olsa da buradan da anlayacağınız üzere hepsi geçici çözümler. Eğer iPhone’u hızlandırmak istiyorsanız bataryasını değiştirmelisiniz.

Hızlandırma programları yada uygulamaları kullanmak yerine iPhone bataryasını değiştirebilirsiniz. Orjinal batarya ücretleri garantiniz yoksa biraz pahalı. Eğer garantili bir cihazınız varsa ve yavaşlık sorununda şikayetçiyseniz mutlaka batarya değişimini düşünmelisiniz.

Peki batarya değiştirmenin performansa faydasını nereden biliyoruz? Bu denenmiş ve sonuç net olarak batarya değişiminin iPhone telefonları hızlandırdığını gösteriyor. Şu video canlı olarak görebilirsiniz.

Bir sonraki iphone hızlandırma konusunda görüşmek üzere, hoşçakalın!

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. şahsen bende denedim iphone 5c batarya değiştirmiştim.telefon hızında gözle görülür bir artış olmuştu.fakat eski iphone modelleri gelen güncellemeler ile artık kullanılamaz duruma geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir