Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Link Kısaltarak Para Kazanmak 2019

Link Kısaltarak Para Kazanmak 2019

linkLink kısaltarak para kazanmak çok yaygın bir yöntem. Para kazanmanın yolları denildiğinde akla gelen ilk yöntem link kısaltmak. Çok tercih edilir çünkü kolay ve garantilidir. Elinizde bir link varsa onu link kısaltma sitelerine giderek kısaltırsınız ve insanlar tıkladıkça para kazanırsınız. İşte bu kadar kolay!

Link kısaltarak para kazanmak bir internet siteniz, youtube kanalınız, facebook – twitter – instagram sayfanız varsa mümkün olur. Yani insanlar bir şekilde sizin kısalttığınız linke tıklamalı, verilen müddet boyunca sayfadaki reklamları görüntülemeli ve asıl linke gitmelidir. Bu sayede reklam veren, link kısaltma sitesi ve siz para kazanırsınız. Ne kadar çok kişiye link ulaştırırsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Bu sistem kullanıcıyla yönlendirilecek adres arasına link kısaltma sitesinin verdiği reklamın girmesiyle çalışır. Kullanıcı gitmek istediği adresten önce reklamı görüntülemeli ve daha sonra asıl sayfaya ulaşmalıdır. Kısattığınız url, adres ve link adına ne derseniz, ne kadar çok farklı kişi tarafından tıklanırsa o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Kısalttığınız linklerden para kazanmak için öncelikle elinizde tıklanmaya değer bir adres olmalıdır. Bu bir fotoğraf, video, not, kitap, dergi veya müzik olabilir. İnsanlar bu dosyayı arattıkça sizin sitenize girecek, dosyayı indirmek isteyince kısalttığınız linke tıklayacak ve reklamları görüntüledikçe siz para kazanacaksınız.

Bu yöntemden en çok parayı program indirme siteleri kazanır. Programlar sürekli indirildiği için devamlı tıklama alırsınız ve para kazanırsınız. Link kısaltma siteleri 1000 tekil tıklamaya ödeme yapar. Meşhur bir sitenin link kısaltmadan ne kadar kazandığını sizler için hesapladım… Yalnızca link kısaltma ile geçimlerini sağlayabiliyorlar. Tabii bu sitenin ziyaretçi sayısı yüzbinlerce… Sizin de hatrı sayılır ziyaretçi alan bir kanalınız, sayfanız veya siteniz varsa ayda 1000 TL kazanmanız hiç de zor değil.

Link sitelerinden para kazanmanın bir diğer yoluysa referans kasmak. Link kısaltma sitesinden alacağınız referans linkinizle olabildiğince çok kişiyi sisteme dahil etmeye çalışın. Davet ettiğiniz kişi para kazandıkça siz de kazanın.

En Çok Kazandıran Link Kısaltma Siteleri

Link kısaltma siteleri tekil hite (farklı kişilerin tıklaması) para ödüyor demiştik. Her link servisinin ödediği miktar da aynı değil. Firmanın büyüklüğüne göre ödenen para değişiyor. Türkiye’de 1000 tekil gösterime en çok para ödeyen url kısaltma servisi bc.vc, daha sonra shorte.st ve adfly. Adfly, bc.vc ve shorte.st firmaları yabancı ama güvenilir link kısaltma siteleri. Yıllardır aralıksız hizmet veriyorlar ve kimse mağdur olmadı. Adfly para kazanma siteleri içinde en bilinenidir. Bunlardan başka sürüyle site var ama en çok kazandıran ve güvenilir olanları bu firmalar. Bu firmalara üye olarak linklerinizi mümkün olduğunca çok kişinin görüntülemesini sağlayın.

Türkler tarafından geliştirilen link kısaltma sitelerini önermiyorum. Şu ana kadar yayında olan siteler eksik sayım, ödemelerde haksız kesinti, ödemede geciktirme gibi çeşitli yollarla kullanıcıları mağdur ettiler. Yabancı sitelerde ise herhangi bir sorun yaşamadan hakkınızı alabiliyorsunuz.

Piyasada Türkçe veya yabancı link kısaltma sitesi çok, yeni siteler kısa sürede üye kazanmak için ödeme fiyatlarını çok yüksek tutuyorlar ancak çoğu birkaç ayı dolduramadan kaçıp yok oluyor. Bu nedenle yeni açılan firmalara üye olmadan önce ödeme miktarlarına bakmalısınız.

Link Tıklama Hilelerine (Bot) Başvurmayın

Üyelerin en çok yaptığı hatalardan biri linklere daha çok tıklanmasını sağlamak amacıyla bot kullanmaktır. Link kısaltma sitelerinin güvenlik sistemlerini bunu fark ederek üyeliğinizi kapatabilir. Birçok üyenin link kısaltma sitelerinden banlanma sebebi de budur.

Kaydolduğunuz siteye reklam veren satıcılar ürünlerinin daha çok kişi tarafından satın alınmasını veya sitelerinin ziyaret edilmesini beklerler. Botlar ise bunu yapmaz ve sadece tıklamayı arttırır. Reklamverenler bu tür durumlarda bütçelerini düşürür. Bu da sizin para kazanmanızı zorlaştırır.

Tıklanma Sayısı Nasıl Arttırılır?

Kısalttığınız URL’ye birilerinin tıklaması için herkese açık platformlarda paylaşılması gerekir. Twitter, facebook, tumblr bunlardan bir kaç tanesi. Bu sitelerde linklerinizi paylaşarak daha fazla tıklanmalarını sağlayabilirsiniz.

İnsanların dikkatini çekecek paylaşımlarla, onları bunaltmadan ara ara kısalttığınız linkleri yayınlayın. Ayrıca kullanıcıları yanıltmamaya ve gerçekten tıklanmaya değer bir sayfa sahibi olduğunuza emin olun.

Bol kazançlar dilerim!

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir