Anasayfa / Yazılım / Microsoft Edge’ye İdm Eklentisi Nasıl Eklenir?

Microsoft Edge’ye İdm Eklentisi Nasıl Eklenir?

Microsoft Edge İdm Eklentisi Nasıl Eklenir?Microsoft Edge tarayısına Internet Download Manager eklentisinin kurulumu…

Bildiğiniz üzere tarayıcı savaşlarına yeni dahil olan yeni biri var: Microsoft Edge! Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl yayınlanan ve geliştirilmeye devam eden tarayıcı ilk çıktığı dönemde eklenti desteğine sahip değildi. Zamanla eklenti desteğinine de kavuşan Edge, halir hazırda yüzlerce eklentiyi mağazasında barındırıyor.

Kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu eklenti ise kuşkusuz İDM eklentisi. Bu eklenti sayesinde tarayıcınından video ve diğer dosya türlerini kolaylıkla indirebilirsiniz. Videoların sağ üst köşesinde “Bu video dosyasını indir” butonu görüntüleniyor ve tıkladığınız o videoyu mp4 formatında istediğiniz kalitede indirebiliyorsunuz. Upload sitelerindeki indirme linklerini de otomatik olarak çekerek indirmeyi devralıyor.

IDM eklentisinin Edge dışındaki tarayıcılara kurulması oldukça basit, Edge’de ise biraz daha uğraş vermek gerekiyor. Nasıl yapılabileceğine birlikte bakalım…

Egde Tarayıcıya Internet Download Manager Kurmak

1. Microsoft Edge’yi açın adres satırına aşağıdaki adresi kopyalayıp yapıştırın ve onaylayın. Bu adresi isterseniz direkt olarak Microsoft Mağaza uygulamasının arama bölümünden de aratabilirsiniz.

ms-windows-store://review/?PFN=TonecInc.IDMIntegrationModule_e7b5mm5d3r6v2

2. Karşınıza IDM Entegration Module başlık idm eklentisinin sayfası gelecektir.
3. Al butonuna tıklayın.

idm integration module edge tarayıcı
İDM entegrasyon

4. İndirmek bittikten sonra Internet Download Manager’i başlatın ve İndirmeler > Seçenekler > Genel sekmesinde “Microsoft Edge”yi işaretleyin.

microsoft edge'ye idm module ekleme
microsoft edge’ye idm module ekleme

5. Edge’yi açın ve sağ üstteki üç nokta işaretine tıklayarak eklentileri açın.
6. Burada Idm’nin kapalı konumda olduğunu göreceksiniz. Ayarlar simgesine tıklayarak aktif hale getirin ve tarayıcınızı yeniden başlatın.

İşlem tamamlanmıştır, idm eklentisini Edge’ye başarıyla eklediniz. Artık dosya indirmeleriniz çok daha pratik ve hızlı hale gelecektir.

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

2 yorumlar

  1. Şu EDGE'ye halen alışamadık 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir