Anasayfa / Windows 10 / Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır?
microsoft-edge-nasil-kaldirilir-silinir-uninstall-delete

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır? Microsoft tarafından Windows 10 işletim sistemiyle birlikte sunulan Microsoft Edge tarayıcısı kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Performans olarak rakiplerinden iyi durumda olsa da eklenti desteğinin olmaması, virüs bulaştığı durumlarda kaldırıp tekrar yükleme imkanının bulunmaması, kişiselleştirme özelliğinin olmaması, diğer tarayıcılara oranla işlevsellik sunmaması gibi nedenlerle kullanıcılar Microsoft Edge’yi kullanmıyor veya tamamen silmek istiyorlar.

Bu konuyla ilgili ufak bir araştırma yaptım ve gördüm ki Microsoft Edge’yi kaldırmak hayli zor. Bu zorluğun nedeni tarayıcının işletim sisteminin çekirdek bileşenlerinden biri olması. Yani sisteme gömülü şekilde geliyor ve kaldırmak/devre dışı bırakmak için türlü komutla denemek zorundasınız.

Neyse ki Michał Wnuowski isminde bir yazılımcı Microsoft Edge’yi kolayca kaldırmanızı sağlayan ufak bir yazılım geliştirmiş ve dağıtmış. Aşağıdaki indirme linkinden programı indirip kurarak tarayıcıyı sisteminizden silebilirsiniz.

[Edge Uninstaller İndir]

> Programı indirdikten sonra rar’dan çıkarın ve “Uninstall Edge”ye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

microsoft edge nasıl silinir

> Hemen ardından program çalışacak ve aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza çıkacak.

edge kaldırma

> Bu aşamadan sonra herhangi bir tuşa basarak Microsoft Edge kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayarınız tekrar başlatıldıktan sonra işlem tamamdır. Görev çubuğunda Edge simgesini görüyorsanız sağ tıklayıp “Bu programı görev çubuğundan ayır” diyerek kaldırabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Windows 10 Metro Uygulamaları Nasıl Silinir?

Windows 10, metro adı verilen uygulamalarla birlikte gelir. Bu uygulamalar kullanıcıların işlerini kolaylaştıran bir takım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir