Anasayfa / Uncategorized / Mozilla Firefox Tema Değiştirme

Mozilla Firefox Tema Değiştirme

firefox tema değiştirmeMozilla Firefox’da tema nasıl değiştirilir biliyor musunuz? Mozilla Firefox’da tema ve tasarım değiştirme hakkında tüm detaylar yazımızda…

Mozilla Firefox 57 Quantum sürümüyle birlikte pek çok değişikliğe gitti. Bu değişikliklerin başını tasarım, hız ve optimizasyon ayarları çekti. Geçmişteki eklentilerin birçoğunu desteklememek gibi devrimsel yeniliklere de imza atan Mozilla, pek duyulmayan ama çok işinize yarayacak başka özellikleri de tarayıcıya ekledi.

Bu özelliklerden en çok işinize yarayacak olan sanırım tema değiştirmenin kolaylaştırılmasıdır. Biliyorsunuz Mozilla Firefox eski sürümlerde böyle bir destek sunmuyordu ve temayı değiştirmek için farklı indirmeler yapmak zorundaydık. Artık tarayıcıyla tümleşik gelen ve türlü zevklere uygun hazır temalar var. Bu temalar tarayıcıyla tam bir uyum içinde çalışarak çok güzel görünümler elde etmenizi sağlıyor.

Geceleri internette dolaşmayı seviyorsanız Koyu, tarih sevenler için Web Tarayıcısında Rönesans, uzaya ilgi duyanlar için Uzay Fantezisi ve rengarenk bir tasarım isteyenler için Pastel Geçişi temaları kullanıma sunulmuş.

Tarayıcınızın sıradan ve klasik görünümünden sıkıldıysanız siz de buradaki adımları izleyerek tema indirmenize gerek kalmadan Firefox’un temasını değiştirebilirsiniz. Firefox’un yeni tasarımlarının size iyi geleceğine eminim!

Mozilla Firefox Teması Nasıl Değiştirilir?

Tarayıcınızı açın ve sağ üst köşedeki menü işaretine tıklayıp Özelleştir’i seçin.

firefox özelleştirme ve tema değişimi
firefox özelleştirme

Ardından açılan sayfada alt bölümde yer alan “Temalar” penceresine tıklayarak tema listesine ulaşabilirsiniz. Buradan kendinize uygun olan temayı seçip kullanmaya başlayın. Varsayılan, Açık, Koyu, Pastel Geçişi, Web Tarayıcısında Rönesans yada Uzay Fantezisi temalarından birini seçebilirsiniz.

firefox tema ekleme ve değiştirme
firefox tema ekleme ve değiştirme

Ben daha çok karanlık görünümleri sevdiğimden ve geceleri kullanım kolaylığı sağladığından Koyu renk temayı seçtim. Bunu gece modu olarak da düşünebilirsiniz. Eğer bu listedeki temalardan hiçbiri size hitap etmiyorsa “Daha fazla tema indirin” seçeneğine tıklayarak daha fazla tema seçeneğinin bulunduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Firefox Temaları adresinde bulunan bu bu temaları indirmeden önce deneyebiliyorsunuz da… Firefox size temayı indirmeden önce tarayıcınızda nasıl görüneceğini de test ettiriyor. Bu sayfada seçtiğiniz temayı denemek için “Önizleme için tıklayın“, indirip kurmak içinse “Temayı Yükle” butonlarını kullanabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir