Anasayfa / Uncategorized / OneDrive Kaldırma | Windows 10’da OneDrive Nasıl Silinir?

OneDrive Kaldırma | Windows 10’da OneDrive Nasıl Silinir?

onedrive silWindows 10 ile birlikte gelen OneDrive nasıl kaldırılı ve silinir detaylı anlatım…

Biliyorsunuz Windows 10 ilk kurulduğunda size dayattığı bazı yazılımlar vardır. Siz istemesenizde bunlar bilgisayarınızda yer işgal ederek hem görüntü kirliliği yaratırlar hem de kaynak tüketirler. Bu yazılımların başında kim tarafından kullanıldığı belli olmayan OneDrive geliyor.

Bu uygulama tıpkı Google Drive gibi dosya depolamaya yarıyor ve bilgisayarınızda ön yüklü gelerek işinizi kolaylaştırdığını iddia ediyor. Ancak Windows 10 kullanıcılarının hiçbiri bu bulut depolama servisine üye değil ve tercih de etmiyor.

Bu yazıda One Drive’yi kaldırmaktan bahsedeceğiz. Bu işlem için bilgisayarınızın hiçbir ayarını kurcalamanıza gerek kalmayacak ve tek bir tuşla onedrive’yi silebileceksiniz. Devre dışı bırakmaktan değil kökten kurtulmaktan bahsediyorum… Dosya Gezgini’ni açtığınızda sol menüde görünen Onedrive klasörü de silinmiş olacak. Bu sayede yanlış tıklama sonucu OneDrive’nin tekrar açılması gibi bir durum da söz konusu olmayacak.

onedrive sil

OneDrive Nasıl Kaldırılır ve Silinir?

Dws Lite adındaki kurulum gerektirmeyen programı indirin: DWS_Lite.exe

Programı açıp One Drive’ı sil seçeneğine tıklayın ve bir süre bekleyin.

onedrive sil
microsoft one drive kaldır, devre dışı bırak ve sil, pratik yol

Yaklaşık 10 saniye içinde işlem tamamlanacaktır. OneDrive başarıyla silinmiştir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve işlemi tamamlayın.

Sizlerle birlikte Windows 10 bilgisayarımızdan Microsoft’un depolama servisi olan OneDrive’ı kalıcı olarak kaldırmış olduk. Onedrive silindikten sonra tekrar açmak mümkün olmadığından kaldırmak istediğinizden eminseniz bu işlemi uygulayın.

OneDrive’a alternatif olarak Google Drive veya Dropbox kullanabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir