Anasayfa / Uncategorized / Opera Adblock Reklam Engelleyicisi Nasıl Açılır?

Opera Adblock Reklam Engelleyicisi Nasıl Açılır?

opera adblockOpera adblock eklentisi nasıl kullanılır, opera tarayıcıda dahili reklam engelleyici nasıl açılır detaylı anlatım.

Opera, tarayıcı rekabetinde hiç kimsenin yapmaya cesaret edemediği hamleler yaparak Türk kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bunlardan ilki engelli sitelere giriş ve gizli gezinti sağlayan ücretsiz Opera VPN eklentisiydi. Tarayıcıyla tümleşik olarak gelen program bizlerin beğenisini kazandı.

Cesur hamlelerden diğeriyse tümleşik bir adblock eklentisi, yani reklam engelleyici. Eklenti kullanmaya gerek kalmadan kurulan ve kolayca açılıp kapatılabilen dahili adblock özelliği sayesinde Youtube gibi sitelerde reklam görüntülemeden istediğiniz kadar gezinebilirsiniz.

Opera Adblock eklentisi sayesinde daha hızlı gezintiler yapabilmeniz mümkün. Adblock, gezindiğiniz internet sitelerindeki reklam dosyalarının yüklenmesini engellediği için sayfa yüklenme hızlarını da arttırıyor.

Sizlerle birlikte Opera reklam engelleyiciyi açalım ve kullanım detaylarından bahsedelim…

Opera Reklam Engelleyici’yi Nasıl Açabilirim?

Menü > Ayarlar > Temel bölümüne ulaşın. Kısayol olarak CTRL+P’yi kullanabilirsiniz.
Reklamları engelle” altındaki “Reklamları engelleyin ve web’de üç kata kadar hızlı gezin” seçeneğini işaretleyin. Bu işlemle adblock eklentinizi aktif hale getirmiş oldunuz.

opera dahili adblock eklentisi
opera dahili adblock eklentisi

Ardından bazı ince ayarlar yapmanız gerekiyor. Tavsiye edilen listeler kısmındaki Türkçe (Fanboy’s Turkish), EasyList ve Easy Privacy seçeneklerini işaretleyin. Bunlar bilinen reklam listelerini içeren listelerdir ve internette daha geniş bir reklam engelleme hizmeti sunarlar.

opera tarayıcı reklam engelleme listeleri
opera tarayıcı reklam engelleme listeleri

Devam edin ve Listeleri yönetin… butonuna tıklayın. Burada “Reklam engelleyici uyarısı kaldırma” seçeneği web siteleri adblock’u engellemeye çalışıyor ve siteye girmenize izin vermiyorsa bunun önüne geçmeye yarar. “Zararlı yazılımları engelleme” seçeneği ise reklamlardan bulaşabilecek virüsleri engeller.
Eğer Türkçe dışında sitelerde de geziniyorsanız Diller bölümünden sitenin dilini işareleyip o dilin reklam engelleme listesini de indirebilirsiniz.

opere reklam engelleme eklentisi ile zararlı yazılımları engelleyin
opere reklam engelleme eklentisi ile zararlı yazılımları engelleyin

Opera gelişmeye ve bizleri şaşırmaya devam ediyor! Bu güzel özellikleri henüz kullanmadıysanız hemen Opera’yı indirin ve kullanmaya başlayın!

Güvenli ve hızlı gezintiler…

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. opera çok hızlı tarayıcı.reklamlar tarayıcı hızlarını engelleyebiliyor.özellikle popupp reklamları çok can sıkıcı oluyor bu sorunu çözmek için adblock kullanmak gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir