Anasayfa / Yazılım / Opera Turbo Nedir, Nasıl Açılır ve Kullanılır?

Opera Turbo Nedir, Nasıl Açılır ve Kullanılır?

turboOpera uzun yıllardır Turbo özelliğiyle kullanıcılara daha hızlı bir internet deneyimi sunuyor. Turbo Modu, internet sayfalarının boyutunu küçülterek daha hızlı açılmalarını sağlıyor ve veri kazancını arttırıyor. Peki Opera turbo masaüstü ve mobilde nasıl açılır ve nasıl kullanılır?

İnternet hızlandırmanın yollarını arıyorsanız işe tarayıcınızı değiştirmek ve Opera turbo modunu etkinleştirmekle başlayabilirsiniz. Diğer tarayıcılara göre daha hızlı sayfa yüklemeyi sağlayan Turbo modu, internet deneyiminizin kalitesini arttıracak.

Opera Turbo Nasıl Açılır?

1. Mobil Veri Kazancı

Opera mobil tarayıcıda turbo, direk turbo olarak değil veri kazancı olarak geçiyor. Veri kazancı özelliğini açarak internet paketinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Hemen telefonunuzdan Opera uygulamasını indirip kurun. Uygulamayı başlatın ve ana sayfada en altta sağda bulunan Opera logosuna dokunarak Ayarlar’ı seçin. Tarayıcı başlığı altındaki Veri Kazancı’na dokunun ve Etkinleştirin. Ardından resim kalitesini de düşük ve orta olarak belirleyip işlemi tamamlayın.

opera mobil veri kazancı
opera mobil veri kazancı

2. Masaüstü Turbo

Masaüstü Opera’da Turbo’yu etkinleştirerek sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Opera’yı açın ve Menü > Ayarlar > (Sol tarafta) Tarayıcı > Gelişmiş Ayarları Göster > (En altta) Opera Turbo’yu etkinleştir seçeneğini işaretleyin.

opera turbo açma
opera turbo açma

Opera Turbo Modu’nun Yararları

Turbo modu açıkken yavaş açılan internet sayfalarını hızlandırabilir ve işlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz. Aynı anda onlarca cihazın bağlı olduğu ağlarda (kafeler gibi) internet sayfaları daha hızlı açılır ve internetinizi sorunsuz çalışır.

Turbo modu kullanarak sonuç açıklama sayfaları gibi devlet sayfalarına da kimsenin ulaşamadığı zamanlarda ulaşabilmeniz mümkün. Kpss sonucu yada Ösym sınav sonucu açıklandığı anda aşırı derecede yavaşlayan devlet sitelerine opera turbo modu sayesinde girebilir ve sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığına aşağıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz!

Birde Buna Bak

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir