Anasayfa / Oyun / Origin FPS Sayacı Nasıl Açılır?
origin fps gösterme sayaç ekleme nasıl yapılır

Origin FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Origin FPS gösterme özelliği sayesinde bizlere oyun esnasında FPS (Frame Per Second) değerini yansıtabiliyor. Bu özellik sahip olduğunuz donanımın oyunu sağlıklı şekilde oynayıp oynatmadığına dair fikir verir ve son derece önemlidir. Eğer bir oyunda 60+ FPS alıyorsanız akıcı bir oyun deneyimini var demektir ve bu değer ne kadar azalırsa kasma ve takılma gibi sorunlar da artacaktır. Peki Origin’de FPS sayacı var mı ve oyunlarda gösterebiliyor muyuz? Evet var ve gayet sorunsuz şekilde çalışıyor… Apex Legends oyunuyla birlikte ülkemizde kullanımı ciddi oranda artan Origin’de FPS nasıl gösterilir gelin birlikte öğrenelim!

Origin FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Origin uygulamasını çalıştırın ve sol üst menüden Origin > Application Settings yolunu izleyin.

origin application settings

Açılan sayfada More > In Game’yi seçin.

origin in game

Origin In-Game sayfasında en alta inin ve Display FPS Counter seçeneğini “Top Left” olarak ayarlayın.

origin display fps counter

Top Left, sol üst köşede görünmesini sağlar. Diğer seçenekleri de değerlendirebilirsiniz, örneği sağ alta alabilmek mümkün. Ayrıca FPS Counter Transparency seçeneği de FPS’nin koyu ve saydam görünmesini sağlar.

Kısaca Origin oyunlarında FPS göstermeyi öğrendik. Apex Legends, FIFA, Anthem, Battlefield, Assassins Creed, Need For Speed, Titanfall ve Far Cry oyunlarının tamamında bu özellik sayesinde FPS gösterebilirsiniz. Bunun için tıpkı Steam’da olduğu gibi dahili bir özellik var ve program kullanmadan FPS değerinizi ölçebiliyorsunuz. Eğer oyununuzda donma v.b. sorunlar yaşıyorsanız bunun nedeni grafik kartınızın oyun için yeterli olmamasıdır. Görüntü ayarlarınızı düşürerek FPS’yi bir miktar arttırabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim!

Birde Buna Bak

cs go en iyi crosshair ayarları hangisi komutlarla birlikte

CS:GO En İyi Crosshair Ayarları

CS:GO’da oyun içerisindeki skorunuzu etkileyen önemli detaylardan birisi Crosshair. Hangi oyuncunun crosshair’i daha iyi, dinamik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir