Anasayfa / Uncategorized / Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

outlook hesap silmeOutlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz…

Outlook birkaç yıl önce hayatımıza giren ve Microsoft’un Hotmail’in yerine getirdiği mail servisi. Bu servisi kullanarak insanlarla hızlı iletişim kurabilir ve dosya gönderebilirsiniz.

Outlook, pek çok mail hizmetine göre yavaş ve eksiktir. Gmail gibi güçlü rakiplerinin karşısında kullanıcı kaybetmeye devam ederken sizler de Outlook hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bu konuyla ilgili bilimesi gereken ilk şey anında silmek diye bir şey olmadığınıdır. Silme talebini gönderdikten sonra hesabınız 60 gün boyunca kapalı kalır. 60. günün sonunda hesabınız silinir ve bir daha açılamaz. Yani outlook hesabınızı önce kapatmış sonra da kalıcı olarak silmiş olacaksınız.

Eğer hesabınızı silmekten vazgeçerseniz 60 gün içinde tekrar aynı bilgilerle giriş yaparak aktifleştirebilirsiniz. Hesabınız silindikten sonra hiçbir mail, görüşme, dosya v.b. bilgiye ulaşamazsınız. Ayrıca aynı kullanıcı adı da ne siz ne de bir başkası tarafından tekrar kayıt edilemez. Bu nedenle hesabınızı silmekten kesin olarak eminseniz bu işlemi uygulayın.

Outlook Hesabı Nasıl Silinir?

Outlook hesap silme linkine giriş yapın: https://account.live.com/CloseAccount.aspx

Giriş yaptıktan sonra sizden telefon numaranızla yada yedek mail adresinizle doğrulama yapmanız istenir. Ben telefon numaramla kayıt olmuştum, telefonun son 4 hanesini yazarak doğrulama kodunu gönderdim ve gelen kodu girip doğrulama yaptım.

outlook hesap kapatma
outlook hesap kapatma

“Güvenlik kodlarını beklemekten sıkıldınız mı?” sayfasını hayır teşekkürler diyerek geçin.

“…​@outlook​.com​ hesabının kapatılmaya hazır olduğundan emin olmak” sayfasında İleri diyerek devam edin.

outlook.com hesap silme linki
outlook.com hesap silme linki

“…@outlook.com hesabını kapatılmak üzere işaretle” sayfasındaki tüm seçenekleri işaretleyin ve bir neden seçtikten sonra “Hesabımı kapatılmak üzere işaretle” butonuna tıklayın.

outlook kalıcı olarak kapatma silme
outlook kalıcı olarak kapatma silme

“…@outlook.com hesabı … tarihinde kapatılacak” şeklinde bir mesajla karşılaşacaksınız. Hesabınızın kesin silinme tarihi burada yazar. Bu tarihten önce hesabınıza giriş yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnız hesabı tekrar açtığınız gerçek sahibi olup olmadığınızı doğrulamanız istenir. Telefon numarasıyla yada mail adresiyle doğrulama yapmalısınız.

Sizlerle birlikte outlook hesabını başarıyla kapattık ve sildik. Konuyla ilgili yorumlarınızı ve merak ettiklerinizi yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Touchpad Kapatma | Laptop Dokunmatiği Nasıl Kapatılır?

Touchpad, farenin bulunmadığı durumlarda oldukça işe yarayan aracımız. Ek bir donanıma ihtiyaç duymadan temel fare …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir