Anasayfa / Uncategorized / PUBG Bombalar Hakkında Bilgi | Bomba Pimi Çekme ve Taktikler

PUBG Bombalar Hakkında Bilgi | Bomba Pimi Çekme ve Taktikler

pubg bombalarPUBG’de oyun kazanmanın çeşitli yolları var. Bunlardan en önemlisi elinizdeki ekipmanları en doğru şekilde kullanabilmek. Oyundaki önemli ekipmanların başında da patlayıcılar geliyor.

Sis bombası, el bombası, flaş bombası ve molotof kokteyli, oyunda rakiplerinize üstünlük sağlamak adına es geçilmemesi gereken silahlar. Hızlı yer değiştirmek istediğiniz sis bombası, bir düşmanı geçici süreliğine kör etmek istediğinizde flaş bombası ve tamamen imha etmek için el bombası kullanabilirsiniz.

Bombalar kampçı dediğimiz sürekli saklanarak oynayan yada bir binada olduğunu bildiğiniz kişilere karşı en iyi silahınız olabilir. Bu yazıda PUBG oyununda kullanabileceğiniz bombalar hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Frag Grenade (El Bombası)

Frag Grenade (El Bombası)
Frag Grenade (El Bombası)

Patladığı sırada çevresinde bulunan bütün oyunculara ağır hasar verebilen patlayıcı el bombasıdır. Pimi çekildikten 3 saniye sonra atılması gerekiyor. Pimi çekildikten 5 saniye sonra patlar. Uzun süre elinizde tutarsanız elinizde patlayacaktır. Kulübe’de saklanan oyuncuları saf dışı bırakmak için idealdir.

El bombasının pimi nasıl çekilir konunun devamında bulabilirsiniz.

Stun Grenade (Flaş Bombası)

Stun Grenade (Flaş Bombası)
Stun Grenade (Flaş Bombası)

Flaş bombası düşmanları sersemletmek ve ani baskınlar yapmak için kullanılır. Bombayı etkilenmesini istediğiniz kişinin görüş alanına doğru atmalısınız. Flaş bombasından etkilenen kişi 5 saniye kadar tamamen kör olacak ve çevresindeki hiçbir şeyi göremeyecektir.

Hızlı yer değiştirmek için de kullanılabilir. Bombayı elde bekletmenize gerek yoktur, atıldığı yere düştüğü anda etkisini gösterecektir. Attığınız flaş bombasından kendiniz etkilenmek istemiyorsanız karakterinizin bir siper arkasında saklandığından emin olun.

Smoke Grenade (Sis Bombası)

Smoke Grenade (Sis Bombası)
Smoke Grenade (Sis Bombası)

Sis bombaları hızlı yer değiştirmek, rakiplerinizden kaçmak, boost kullanmak yada takım arkadaşınızı yeniden canlandırmak istediğinizde kullanabileceğiniz etkili bir bomba türüdür. Düşmanlarınızın sizi izlediğinizden eminseniz ve yer değiştirmeniz gerekiyorsa gideceğiniz bölgeye ve tam tersi bir noktaya sis bombası atarak düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.

Oyunun sonlarına doğru daha etkili bir silah haline gelecektir. Düşmanlarınız sizi görmediyse, gideceğiniz yerle alakasız bir noktaya sis atarsanız rakibinizin dikkati o noktaya doğru yönelecektir. Onlar sise odaklanırken sizde bu arada arkalarından dolanıp onları öldürme şansı yakalayabilirsiniz.

Molotov Cocktail (Molotof Kokteyli)

Molotov Cocktail (Molotof Kokteyli)
Molotov Cocktail (Molotof Kokteyli)

Bir binanın odasında, ağacın arkasında yada tek başına bir kulübede saklandığını bildiğiniz bir rakibi ortaya çıkarmak için kullanabilirsiniz. Atılan bölgeyi yaktığı ve denk gelen rakipleri yakarak ağır hasar verdiği için oyuncular mutlaka yer değiştirecektir.

El Bombası’nın Pimi Nasıl Çekilir?

pubg grenade

Oyuncuların en çok merak ettiği konulardan birisi de bomba piminin nasıl çekileceğidir. Pimi çekmeden bomba atarsanız patlaması atıldığı andan itibaren 5 saniye sürdüğünden rakibiniz bombayı fark edip kaçacaktır. Bu da bombanın hiçbir işe yaramamasına neden olur.

Bombayı etkili kullanmak için sol tuşa basın ve parmağınız çekmeden basılı tutun. Şu anda bombayı atacağınız yeri hedefleyebilirsiniz, patlama riski yoktur, istediğiniz kadar basılı tutabilirsiniz.

Bombayı hedefledikten sonra klavyenizden “R” tuşuna basarsanız bombanın pimini çekecektir. R tuşuna basıp pimi çektiyseniz artık 5 saniye süreniz var demektir. Elinizde en fazla 2 saniye tutup bombayı rakibe atmanızı tavsiye ederim, uzun süre pimi çekilmiş bir bombayı tutarsanız elinizde patlayacaktır ve sizi direk öldürecektir.

Bombayı yakına atma şansınız da var. Düşman yakındaysa yada arabanız ters döndüyse kısa mesafeye bomba atmanız gerekir. Bunun için bombayı elinize aldıktan sonra sağ tuşa tıklayın, bombayı olduğunuz yere bırakacaktır… Yalnız kaçacak süreniz olduğundan emin olun!

Sis bombalarının da pimini çekerek atabilirsiniz. Bu sayede düşmeden önce duman yayılmaya başlayacaktır, arkadaşlarınızı korumanız gerektiğinde uygulayın.

PUBG El Bombaları Kısayol Tuşları

pubg bombalar kısayolu

Bombaları tıpkı silahları elinize almak istediğinizde kullandığınız, klavyenizin orta üst kısmında bulunan “5” rakamıyla alabilirsiniz. 1 ana silahı, 2 ikinci silahı, 3 tabancayı, 4 yakın mesafe dövüş araçlarını (pala, tava gibi) ve 5 ise bombaları kullanmanızı sağlar.

5 tuşuna bastığınızda envanterinizde hangi bomba varsa onu ele alır. Eğer envanterinizde birden fazla bomba varsa 5 tuşuna bir kere daha basarsanız bombayı değiştirecektir.

El bombasının kısayolu G tuşudur. Bu tuşa basarak elinizdeki silahı değiştirip el bombasını alabilirsiniz.

Bunun pratik olmadığını düşünüyorsanız oyunun Ayarlar > Kontrol > Oyun Sırasında bölümüne gelerek Sersemletme Bombası Kullan, Duman Bombası Kullan ve Molotof Kullan seçeneklerine istediğiniz kısayolu ekleyebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir