Anasayfa / Oyun / PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?
pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün oyunları ve twitch yayınlarını tek başına domine eden bu aksiyon dolu yarışa her gün yeni oyuncular katılıyor ve geliştirmeler aralıksız devam ediyor. Sık sık büyük çaplı güncellemeler alarak optimizasyon sorunlarını büyük oranda iyileştiren oyuna yakın zamanda Death Cam özelliği de eklendi. Death Cam yani Ölüm Kamerası sayesinde rakiplerinizin sizi nasıl vurduklarını görebiliyorsunuz. Eğer rakibinizin hack/cheat/makro kullandığını düşünüyorsanız bildirim yaparak incelenmesini talep edebiliyorsunuz. Eğer rakibinizde şüpheli bir durum tespit edilirse oyundan kalıcı olarak yasaklanıyor, yani VAC ban yiyor.

Bazı kullanıcılar ise haksız yere oyundan uzaklaştırıldıklarını belirtiyorlar. Bu durumda oyun yönetimine bazı iletişim kanallarını kullanarak ulaşabilir ve duruma itiraz edebilirsiniz. Hack veya oyundaki performansınızı arttıran makrolar kullanmadığınıza eminseniz banınız kısa sürede açılacaktır. Herhangi bir yardımcı program kullananların hesaplarıysa kesinlikle açılmayacaktır, hack kullanımının hiçbir oyunda telafisi yoktur…

Oyunda her makro ban yemiyor. Örneğin M16A4 silahını Burst modundayken daha seri sıkmaya yarayan makrolar herkes tarafından kullanılıyor. Ancak silahların tepmelerini azaltan ve daha dengeli atışlar yapılmasını sağlayan makroların Cheat programlarından farkı olmadığından kullananlar kalıcı olarak yasaklanıyor. Peki oyunda kendiniz banlanırsanız ne yapacaksınız?

Öncelikle oyun yönetimine Ticket gönderebileceğiniz iletişim sayfasına gidin: https://support.playbattlegrounds.com/hc/en-us/requests/new

Your email address: Steam hesabınıza kayıtlı mail adresinizi girin.
Preferred Support Language: Türk
Game Nickname: Oyun içi isminizi eksiksiz ve büyük küçük harf uyumlu şekilde yazın.
Select Platform: Oyunu nereden satın aldıysanız onu seçin.
Server: Oyunda hangi serverde oynuyorsunuz?
Issue: Miscellaneous > Account
Subject: Ban
Description: Oyundan banlanmanızın haksız yere olduğunu ve hesabınızın geri açılmasını istediğinizi yazın (Türkçe).
I agree to the terms described below: İşaretleyin.
Attachments: İddianızı kanıtlar nitelikteki ekran görüntüleri ve videolarını yükleyebilirsiniz. Göndereceğiniz dosyanın boyutu 20 MB’den büyükse farklı sitelere yükleyip görüntüleme adresini “Description” kısmına ekleyin.
Please verify that you are human: İşaretleyin.

Submit butonuna tıklayarak gönderdiğiniz mesajınızı kısa süre içinde değerlendirilecek ve bir yanlışlık sonucu hesabınız yasaklandıysa düzeltilecektir. İyi oyunlar!

Birde Buna Bak

steam update güncelleme sorunu çözümü nasıl yapılır

Steam Update (Güncelleme) Sorunu ve Çözümü

Steam Update (Güncelleme) Sorunu ve Çözümü nedir ve nasıl yapılır? Steam’i uzun süredir kullanıyorsanız gündelik …

1 yorum

  1. Bilmeden telefonuma mouse bağladım oyuna giriş yapamıyorum. Galiba ban yedim ama inanın sadece bi anda yaptığım denediğim bişey bidaha asla yapmam ne yapmalıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir