Anasayfa / Hesap Silme ve Kapatma / Reddit Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? [2019]

Reddit Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? [2019]

reddit hesabı nasıl silinirReddit uzun yıllardır kullanımda olan ve insanların çeşitli amaçlarla kullandıklar bir sosyal paylaşım sitesi. Bir nevi sözlük de diyebileceğimiz reddit birçok eski sosyal medya sitesinin aksine ayakta kalmaya başaran nadir sitelerden. İnsanlar halen bir bilgi edinmek, soru sormak veya sohbet etmek amacıyla bu siteyi kullanıyorlar. Ülkemizde yaygın olmasa da yine de reddit’i seven binlerce insan var… Reddit, üyelik sistemiyle çalışan bir site olduğundan dolayı eskiden açtığınız ancak çeşitli nedenlerle artık kullanmak istemediğiniz üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Reddit hesabını silmek oldukça kolaydır, site üzerinden hesaplarını silmek isteyenler bunu kolaylıkla yapabiliyorlar. Nasıl yapılacağının detaylarından ve hesap silmenin tam olarak ne anlama geldiğinden bahsedelim…

Öncelikle hesabınızı sildiğiniz anda gönderdiğiniz bütün postlar ve yorumlar silinir, bir daha da geri getirilemez. Reddit, bu tür durumlarda kullanıcıların hesaplarını kapatmak yerine kendileriyle iletişime geçmelerini istiyor. Hesabınız sildikten sonra kullanıcı adınız da siliniyor ve bu kullanıcı adıyla (id) tekrar kayıt olamıyorsunuz. Reddit hesabını geçici süreliğine kapatmak veya dondurmak söz konusu değildir, hesabınız ya sonsuza kadar açık kalmalıdır yada kalıcı olarak silinmelidir.

Reddit Hesabı Nasıl Silinir?

  • Reddit hesabınıza giriş yapın ve hesap silme sayfasına gidin: https://www.reddit.com/prefs/deactivate/
  • “daha karpuz kesecektik!” başlıklı sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
  • Ardından “Pasifleştirilen hesapların geri getirilemeyeceğini anladım.” seçeneğini işaretleyin.
  • İşlemi tamamlamak için Hesap Pasifleştirme butonuna tıklayın.
reddit hesabı pasifleştir

Hesap kapatma sayfasına kendiniz ulaşmak isterseniz Reddit sayfasına gidin. Kullanıcı hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Tercihler’e, ardından Pasifleştir sekmesine tıklayın. Hesap silme sayfasına ulaşmış oldunuz. Artık hesabınız başarıyla silindi, üyeliğinizi sildikten sonra geri alamayacağınızı unutmayın.

Birde Buna Bak

Skype Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Skype, yıllardır hayatımızda olan bir anlık sohbet programı. Yazılı, görüntülü, grup sohbeti gibi hizmetleri tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir