Anasayfa / Hesap Silme ve Kapatma / Skype Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Skype Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Skype, yıllardır hayatımızda olan bir anlık sohbet programı. Yazılı, görüntülü, grup sohbeti gibi hizmetleri tamamen ücretsiz sağlayan Skype bir Microsoft ürünü. Bir hotmail yada outlook hesabıyla kayıt olduğunuz Skype programına giriş yaptıktan sonra tıpkı MSN’de olduğu gibi kişileri ekleyebilir ve görüşmeye başlayabilirsiniz.

Lite sürümü de bulunan ve hem mobil hem de masaüstüne hizmet veren Skype eski popülaritesini çoktan kaybetti. Zamanla alternatiflerinin artması, programda iyileştirmelerin yapılmaması, ses ve görüntü kalitesinin düşük olması ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayamaması gibi nedenlerle Skype hesabını silmek isteyenler olabilir. Bunun nasıl yapılabileceğinizi ve hesabı kapatmanın ne anlama geldiğinden bahsedelim…

Öncelikle skype hesabını kapatmak ve silmek aynı şeylerdir. Talimat verildikten sonra hesabınız 60 gün süresince erişime kapatılır, bu sürede giriş yaparak hesabınızı geri alabilirsiniz. 60. günün sonuna hala hesaba giriş yapmadıysanız kalıcı olarak kapatılır yani silinir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur, 60. günün sonunda halen hesabınıza girmediyseniz elveda demelisiniz, artık hiçbir şekilde geri alamazsınız. Ayrıca tüm görüşmeleriniz de silinir, yazdığınız bütün metinler hesapla birlikte ortadan kaldırılır.

Skype Hesabı Nasıl Silinir?

Microsoft, Google gibi hizmetleri ayrı ayrı silmenize izin vermiyor. O nedenle Skype hesabınızı silmek istiyorsanız hotmail / outlook hesabınızı silmelisiniz. Siz bunlardan birini sildiğinizde mail hesabınızla birlikte Skype üyeliğiniz de silinmiş oluyor.

Sitemizde daha önce hotmail nasıl silinir ve outlook hesabı nasıl silinir yazılarını yazmıştık. Siz Skype’a hangisiyle üye olduysanız onu kapatmanız yeterlidir, uygulanacak adımlar birebir aynıdır.

İlk olarak Skype hesap kapatma sayfasına gidin: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898
Hesabınıza giriş yapın ve sahibi olduğunuzu doğrulayın.
Ardından gerekli prosedürleri yerine getirerek hesabınızı silebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bir Google hesabıyla birlikte oluşturulabilen Gmail, günümüzde dünyanın en çok tercih edilen ücretsiz mail servisi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir