Anasayfa / Uncategorized / Steam’de Arkadaş Ekleme, Hatalar ve Çözümleri

Steam’de Arkadaş Ekleme, Hatalar ve Çözümleri

steamSteam’da arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaş ekleyememe sorunu nasıl çözülür? Detaylı anlatım…

Steam, arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabildiğiniz, dünyanın en yaygın oyun satın alma platformu. Bu platformun üyeleri dünyanın neresinde olurlar olsun istedikleri oyun satın alabilir ve istedikleri ülkeden bir kişiyi arkadaş olarak ekleyip multiplayer oyun oynayabilirler.

Son dönemlerde çıkan oyuncuların birçoğu takım halinde oynandığından steam arkadaş listenizin de sizinle aynı oyunlar oynayan arkadaşlarınızla dolu olması gerekiyor. Peki steam’de arkadaş nasıl eklenir ve arkadaş ekleme hatası nasıl çözülür?

Steam’de Birini Arkadaş Olarak Eklemek

Steam programını açın ve sol üst menüdeki Arkadaşlar’a, ardından da Arkadaş Ekle’ye tıklayın.

steam arkadaş ekle
steam arkadaş ekle

Arkadaş Ara” kutusuna eklemek istediğiniz arkadaşınızın ismini yazın ve onaylayın.

Ben deneme amaçlı Mithrain isimli Türk yayıncının ismini arattım. Steam çok yaygın kullanıldığından arkadaşınızla aynı isimde farklı kullanıcılara denk gelebilirsiniz. Arkadaşınızın profil isminin ve fotoğrafına bakarak doğru kişiyi eklediğinizden emin olun.

Eklemek istediğiniz kişinin isminin karşısındaki Arkadaş Olarak Ekle butonuna tıklamanız yeterli.

steam arkadaş ara, steam arkadaş nasıl eklenir
steam arkadaş ara, steam arkadaş nasıl eklenir

Steam Arkadaş Ekleyememe Sorunu Nasıl Çözülür

Steam, yeni üyelere yönelik bazı kısıtlamaları olan bir platform. Öyle ki arkadaş eklemeyi denediğinizde “Hesabınız bu özelliğin kullanılmasını sağlayacak gereksinimleri karşılamıyor” uyarısıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu hatanın nedeni henüz bir oyun satın almamış olmanızdır. Steam, yeni üye olanların hesaplarındaki sınırlamaları kaldırmak için satın alma yapmalarını bekler. Birini arkadaş olarak eklemek istiyorsanız 5$‘lık satın alma yapmalısınız.

Eğer bir oyunu indirimle satın alıyorsanız ve bu satın aldığınız ilk oyunsa fiyatın 5 doları geçtiğinden emin olun. Son olarak CD key kullanılarak yada başkası tarafından hediye edilen oyunları kullanmanız bu engeli kaldırmaz.

Steam Arkadaş Ekleme Sınırı

Steam, tıpkı sosyal medya siteleri gibi üyelerine sınırlama getirir. Bazı kişileri arkadaş olarak eklediğinizde “... davet edilemedi, arkadaş listesi dolu” hatası alırsınız. Bir hesap istediği kadar kişiyi arkadaş ekleyemez, sorun bundan kaynaklanır. 5 dolarlık oyun satın aldığınızda oyun size bir limit belirler ve bu limit hesabınızın seviyesiyle doğru orantılı olarak artar. Yani hesap leveliniz arttıkça arkadaş ekleme sınırınız da artacak ve o kadar çok kişiyi ekleyebileceksiniz.

Steam’da en fazla kaç kişiyi arkadaş olarak ekleyebilirim diye soruyorsanız yanıtı hesap seviyenizle alakalıdır. Steam hesabınızı lvl yükselttikçe o kadar çok kişiyi ekleyebilirsiniz.

İyi oyunlar!

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir