Anasayfa / Uncategorized / Steam Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Steam Hesap Silme Nasıl Yapılır?

steam hesap silmeSteam hesabı nasıl silinir… Steam üyelik kapatma linki ve diğer tüm detaylar yazıda!

Steam, insanların oyun satın aldıkları ve arkadaşlarıyla birlikte multiplayer oyun oynayabildikleri eşsiz bir platform. Piyasadaki birçok oyunu satın almayı ve arkadaşlarla oynamayı kolaylaştıran ve dünyanın en çok tercih edilen bu platformu sizden bir hesap oluşturmanızı ister.

Oluşturduğunuz hesaba kayıtlı mail, telefon, banka hesap numarası ve kullanıcı adı gibi bilgiler hesap silinene kadar saklanır. Bir gün tüm bu oyunlardan sıkılıp daha fazla para harcamaktan vazgeçerseniz steam hesap silme detaylarına gözatın. Öncesinde bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmek zorundasınız.

Steam Hesabını Silmek Ne Anlama Geliyor?

 • Steam’da hesabı bir süreliğine dondurmak yada kapatmak gibi bir durum söz konusu değildir. Hesabınız ya sonsuza kadar açık yada sonsuza kadar kapalı olmalıdır.
 • Steam hesabındaki oyunları başka hesaba transfer etmek diye bir şey yoktur. Oyunları ileride oynamayı düşünüyorsanız hesabınızı silmeyin.
 • Steam cüzdanınızdaki bakiye hesabınızı sildiğinizde ortadan kalkacaktır, bu parayı iade alamazsınız.
 • Kütüphanenizde bulunan oyunlara ödediğiniz para karşılığında iade alamazsınız.
 • Hesapta kayıtlı kullanıcı adını siz veya bir başkası daha sonra tekrar kayıt edemez.
 • Steam hesabınızı bir kere silerseniz bir daha asla geri erişemezsiniz.

Steam Hesabı Nasıl Silinir?

Bu işlem için oluşturulmuş özel bir form var. Steam Destek’le iletişim kurup hesabınızı silmek istediğinizi belirtmelisiniz. İçinde ücretli oyun olsun veya olmasın bütün steam hesapları silinebilir.

Öncelikle şu adrese gidin ve steam hesabınıza giriş yapın: https://help.steampowered.com/en/wizard/HelpTerminateAccount

What was the first email you used on your account?“: Hesapta kullandığınız ilk mail adresi nedir?

Provide a phone number from your account“: Hesaba kayıtlı telefon numaran?

Daha sonra sizden steam hesabınızda ücretli bir oyun varsa bunu nasıl aldığınız sorulur. Kredi kartıyla satın alma yaptıysanız kartın son 4 hanesi ve kart sahibinin adı soyadı girin.

Eğer bir cd key kullanarak oyun etkinleştirdiyseniz bu keyin numaralarını boşluğa yazın. Key’in bir de görüntüsü isteniyor (en altta). İnternetten key aldıysanız ekran görüntüsünü alın, eğer D&R gibi bir mağazadan aldıysanız telefonunuzla fotoğrafını çekip internete yükleyin ve sayfanın en altındaki “Browse for a file” butonuna tıklayarak yükleyin.

Son “Is there anything else you’d like us to know?” kutusunda steam bilmeleri gereken başka bir şey olup olmadığını soruyor. Buraya steam hesabınızı silmek istediğinizi yazabilirsiniz.

steam hesap silme
steam hesabını kalıcı olarak kapatmak, steam üyeliği nasıl silinir

Sonrasında steam destek sizinle iletişim kurarak hesabınızı kapatmak istediğinize emin olup olmadığınızı soruyor. Maili eminim şeklinde yanıtlarsanız hesabınız geri dönüşümsüz şekilde siliniyor.

Steam Programını Bilgisayarınızdan Kaldırın

Oyunları oynayabilmek için gerekli steam programına artık ihtiyacınız kalmadı. Steam hesap silme isteğinizi destek bölümüne ilettiyseniz Steam programının ve oyunların bilgisayarınızda yer tutmasına gerek yoktur. Denetim Masası > Program Kaldır bölümüne giderek Steam’i bilsayarınızdan silebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

11 yorumlar

 1. sağolun işime yaradı

 2. Acaba bu formu doldurduktan sonra tahmini ne kadar süre (saat gün hafta ) içinde steam dönüş yapıyor bilginiz var mı ?

 3. direkt delete my steam account pls yazdım silerler mi hesapta hiçbirşey almadım telefon onayıda yok.

 4. Bir arkadaşın yardımıyla steam hesabı yaptı birde Euro Truck simulato 2 aldım sadece birkereoynadım

 5. Yahu kardeşim o linke girdikten sonra nereye giriyoruz?

  "What was the first email you used on your account?': Hesapta kullandığınız ilk mail adresi nedir?

  'Provide a phone number from your account": Hesaba kayıtlı telefon numaran?" falan yazmışsın da nerede çıkıyor bu seçenekler bulamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir